Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Politika
  4. »
  5. THY, Airline Economics’in 3 finansman ödülüne layık görüldü

THY, Airline Economics’in 3 finansman ödülüne layık görüldü

admin admin - - 4 dk okuma süresi
28 0

Türk Hava Yolları (THY), Airline Economics Aviation’ın “Yılın Muahedesi (global)”, “Yılın Jolco Finansmanı” ve “Yılın Sigorta Garantili Finansmanı” mükafatlarını almaya hak kazandı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, finansal idare anlayışı ve mali yapısıyla salgın periyodunda dünyanın en başarılı hava yolu şirketleri ortasında yer alan, tüm çalışanlarıyla salgın sonrasında en süratli yükselişi gerçekleştiren THY, finansal kararlarıyla da global havacılık sanayisine öncülük etmeye devam ediyor.

THY, tüm dünyada uçak finansmanı alanında gerçekleştirilen, en yenilikçi ve önde gelen finansman süreçlerinin seçildiği “Airline Economics Aviation 100″ün, Dublin’de düzenlenen 13. ödül merasiminde 3 kategoride ödüllendirildi.

Ödüller

Kuruma bu mükafatlar, 8 yeni kuşak uçak için yaklaşık 900 milyon ABD doları finansman sağladığı 3 finansman süreci için verildi.

Şirketin 3 finansman kolunda aldığı mükafatlar şöyle ayrıntılandırıldı:

“Yılın Mutabakatı (global) mükafatı; 3 adet B787 uçağı için Natixis’in finansör ve aranjör, JP Morgan’ın finansör ve BPCE’nin kiralayan temsilcisi olarak yer aldığı Usexim Bankası garantili Fransız vergi kalkanlı finansal kiralama sürecinden.

Yılın Jolco Finansmanı mükafatı; 2 adet A350 uçağı için HSBC’nin kredi sağlayıcı ve ABL Aviation’ın özsermaye aranjörü olarak katıldığı Avrupa ihracat kredisi ajansları garantili Jolco sürecinden.

Yılın Sigorta Garantili Finansmanı mükafatı; 3 adet A321 Neo uçağı için Credit Agricole CIB’in aranjörlüğünde Credit Agricole CIB ve ING Capital LLC tarafından sağlanan krediyle piyasada birinci defa ITASCA garantili finansal kiralama yapısının kullanımı sürecinden.”

10 YILDA TOPLAM 29 MEMLEKETLER ARASI FİNANSMAN ÖDÜLÜ

THY, farklı yapılardaki uçak finansmanı süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan tecrübeli takımıyla hava yolu sanayisinde en düşük finansman maliyetli süreç oranlarına ulaşmayı başardı.

Küresel marka, 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği ve birçoğu birinci kere uygulamaya konulmuş yaratıcı finansman modelleriyle “Global Transport Finance”, “Airline Economics”, “Airfinance Journal” ve “Bonds, Loans & Sukuk Turkey” üzere dünyaca ünlü kuruluşlar tarafından her yıl farklı finansman mükafatlarına layık görüldü.

Son 10 yılda gerçekleştirdiği yaklaşık 16 milyar ABD doları fiyatındaki finansman süreçleri sonucunda THY, toplamda 29 milletlerarası finansman mükafatı kazanmış oldu.

“BAŞARIMIZI BU ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Açıklamada, ödül merasimine katıldığı belirtilen THY İdare Şurası ve İcra Komitesi Üyesi ve Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker’in, değerlendirmesine yer verildi.

Airline Economics mükafatına layık görülmekten memnuniyet duyduğunu belirten ve kuruma THY ailesi ismine teşekkür eden Şeker, “Filosuna katılan yıllık yaklaşık 1,8 milyar ABD doları bedelindeki uçağı birçok farklı ve yenilikçi finansman modeliyle finanse eden bir hava yolu olarak uçak finansmanı alanındaki başarımızı bu ödüllerle taçlandırmaktan gurur duyuyoruz.” sözlerini kullandı.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın