Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Türkiye’nin en eski sosyal kulübü olan Büyük Kulüp nam-ı diğer Cercle d’Orient yeni başkanını arıyor

Türkiye’nin en eski sosyal kulübü olan Büyük Kulüp nam-ı diğer Cercle d’Orient yeni başkanını arıyor

admin admin - - 5 dk okuma süresi
26 0

Meltem GÜNAY

1882 yılında devrin İngiliz elçisi Sir Alfred Sandison’ın teşebbüsüyle 30 kurucu üyeyle temeli atılan Büyük Kulüp, Osmanlı periyodunda diplomatlar kulübü olarak kurulan birinci toplumsal kurum ve Türkiye’nin en eski toplumsal kulübü. Kuruluşundan itibaren diplomatların olduğu kadar yöneticilerin ve iş dünyasının da ilgisini çeken, sayılı isimlerinin üyesi olduğu kulüp, yeni periyot liderini seçmeye hazırlanıyor.

BEŞ ADAY YARIŞLARA BAŞLADI

2021 yılında yapılan son seçimlerde Gündüz Kaptanoğlu’nun başkanlığını seçildiği Büyük Külüp, 24 Mart’ta sandık başına giderek yeni liderini seçecek. Kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı seçimlerde şimdilik beş aday var. Lider adayları, tek tek düzenledikleri toplantılara adaylıklarını açıklarken Büyük Kulübü eski ihtişamlı günlere döndürmenin de vaatlerini veriyorlar. İşte o adaylar….

Melih Tavukçuoğlu:

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER) İdare Şurası üyesi ve Tavukçuoğlu Gayrimenkul Şirketi’nin İdare Heyeti Lideri olan Melih Tavukçuoğlu, adaylığını geçtiğimiz aylarda düzenlediği toplantı ile açıklamıştı. ‘Deneyim Büyük Maksatlar Büyük’ sloganıyla seçimlere katılacak olan Tavukçuoğlu, geçtiğimiz seçimlerde kulübün ikinci lideri seçilmişti.

Ali Ulvi Erim:

Hizmet kesiminin tecrübeli isimlerinden olan Ali Ulvi Erim, A Küme İdare Heyeti Lideri. 1981 yılından beri demir-çelik, inşaat, bilişim, turizm ve otelcilik kesimlerinde yatırım yapan ve tıpkı vakitte Büyük Kulüp Yüksek Divan üyesi olan Erim, ‘Daha Büyük Daha Kulüp’ manifestosuyla yola çıktığını belirtiyor. Yayınladığı manifestoda, idaredeki birinci işlerinin milletlerarası bir mali kontrol firması ile anlaşarak Büyük Kulüp’ün hesaplarının denetlenmesini sağlamak olacağını belirten Erim, daha demokratik ve daha iştirakçi bir idare kelamı veriyor.

Erkan Ülker:

Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti veren Test Rite International TR şirketinin sahibi Erkan Ülker, kulüpte Lider Yardımcılığı vazifesini sürdürüyor. Ülker, Büyük Kulüp’ün 34 yıllık üyesi olduğunu belirtirken, yan komşu arazinin satın alınması, ileri yaş ömür merkezi, Avrupa yakasında butik şube üzere vaatlerini açıkladı.

Mehmet Nuri Kuriş:

Geçen seçimlerde de aday olan ancak başkanlığı kaybeden Kurişkule İdare Şurası Lideri Mehmet Nuri Kuriş, bu seçimlerde de adaylığın açıkladı. Açıklamasında kulübün 900 numaralı, 46 yıllık üyesi olduğunu söyleyen Kuriş, “Neredeyse bir ömür geçirdim. Kulübümüzün geleneklerini ve sıkıntılarını çok uygun biliyorum. Hepsinin tahlili hazır. Seçilirsem bütün üyelerin kendilerini ‘özel’ hissedeceklerine dair kelam veriyorum” dedi. Mehmet Nuri Kuriş’in seçim sloganı da ‘Gelenekten Geleceğe’.

Talat Yılmaz:

‘Öncü Büyük Kulüp, Evvel Büyük Kulüp’ sloganıyla seçimlere katılan Yılmaz, Çağdaş Mühendislik A.Ş.’nin şirket ortağı ve İdare Şurası Lideri Karabük Demir Çelik Fabrikası’nda iki periyot İdare Konseyi üyeliği yapan Yılmaz, siyasetçi kimliğiyle de tanınıyor. Kızılay Genel Başkanlığı, Fenerbahçe Spor Kulübü İdare heyeti üyeliği, genel sekreterliği üzere vazifeleri de üstelenen Yılmaz, neden aday olduğunu ise şöyle açıklıyor; “Adaylık süreci bizim için yalnızca bir karar değil; büyük bir sorumluluk. Biz, bugüne kadar harcanan tüm emeklerin ve yapılan tüm işlerin üzerine yeni tuğlalar koyma ve hepimizin ortak hayallerini gerçekleştirme gayesi ile yola çıktık. Büyük Kulüp’ün üyeleri olarak daha iyiyi nasıl inşaa ederiz şuuru ile elimizi taşın altına koymaya karar verdik.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın