Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Erdoğan: Milletimiz heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakacak

Erdoğan: Milletimiz heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakacak

admin admin - - 7 dk okuma süresi
42 0

Bursa TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Bursa İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden müellif Alev Alatlı için başsağlığı diledi. Erdoğan’ın konuşmasından kıymetli satır başları şöyle;

Bursa her şeyden evvel kuruluşun kentidir. Endüstrinin, ticaretin lokomotif kenti Bursa’nın çalışkanlığını ülkemize ve milletimize anlatmaya gerek bile yoktur. Biz de son 21 yıldır Bursa’yı hak ettiği eser ve hizmetlere kavuşturmak için gece gündüz çalıştık ve bu yolda yürüyoruz. Elbette hala eksiklerimiz var. Daima söylediğimiz üzere biz bugüne kadar kentimize kazandırdığımız eser ve hizmetlerimizin asıl bundan sonra yapacaklarımızın bir girizgahı olarak kabul ediyoruz.

KONU ESER VE HİZMET OLDUĞUNDA ÜSTÜMÜZE KİMSEYİ TANIMAYIZ

Ülkemizin ve kentlerimizin önüne koyacakları, hiçbir projeleri olmayanların yalnızca AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na kaybettirmek için gösterdikleri çabayı kederle izliyoruz. Biz rakiplerimizle eser, hizmet ve icraat noktasında yarışmak istiyoruz. Bahis eser ve hizmet olduğunda üstümüze kimseyi tanımayız.

Her ki bu konuda bizden daha uygununu yapabileceğini tez esiyorsa buyursun çıksın ortaya. Fakat kenti için hiçbir hayali olmayanların yalnızca komşunun iki gözü çıksın mantığıyla yaptıkları cinlikleri de asla tasvip ediyoruz.

CHP’DE HERKES BİR KÖŞE KAPMA PEŞİNDE

Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken kendi yıldızlarını parlatmaktan öteki gayesi olmayanlara milletimizin gerekli yanıtı vereceğinden kuşkumuz yok. CHP’de herkes bir köşe kapma peşinde. CHP’nin gözü düne kadar ittifak olduğu partileri bile görmüyor. Çiğneyip geçiyor. Ne ülkenin hali ne kentlerin durumu umurlarında değil. Kendi arkadaşlarına ve müttefiklerine bu biçimde hoyratça davrananların kentlerimize şefkat göstermesi mümkün mü?

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz sorumluluğumuzun yalnızca bugüne değil, asıl yeni kuşaklara olduğunun şuuruyla adımlarımızı atıyoruz. İnsanlarımızın her adımında daima yanında olacak isimlerle kentlerimizin hizmetine talibiz. Belediye Liderlerimizin gözü daima sizin, bizim gözümüz de daima onların üzerinde olacak. Bizim en büyük yoldaşımız hiç elbet milletimizin bizati kendisidir.

ADAYLARIMIZIN HER BİRİ YOL ARKADAŞIMIZDIR

Tabii bir de siyasi çabamızda birlikte ter döktüğümüz, kimi yarım asrı bulan, kimi yakın tarihlerde başlayan yol arkadaşlıklarımız var. Türkiye için ne yaptıysak milletimiz için neyi başardıysak hepsinin çabasını onlarla verdik, aldığımız sonuçlara onlarla ulaştık. Milletimizin huzuruna çıkardığımız adayların her biri de yol arkadaşımızdır. Bu uzun hizmet maratonunda yolda kalanlar, yolunu kaybedenler olmuştur, bundan sonra da olacaktır.

Milletimiz nasıl bizi vesayetle gayrette, terörle çabada, darbecilerle gayrette, ekonomik tetikçilerle gayrette yalnız bırakmadıysa inşallah Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzde de yalnız bırakmayacaktır.

31 Mart’tan sonraki sandık buluşmamız 2028 Mayıs’ında olacak. Hasebiyle önümüzde orta ve uzun vadeli programlarımızı hayata geçirebileceğimiz uzunca bir mühlet var. AK Parti olarak biz iç ve dış gelişmeler ne olursa olsun ülkemizi gayelerinden koparmama azmi ile hareket ediyoruz.

MİLLETİMİZ 31 MART’TA HEVESLERİNİ BİR KERE DAHA KURSAKLARINDA BIRAKACAK

Rüzgârın önünde savrulan kuru yapraklar misali kendi iradeleri dışında daima rota değiştirenlerin başlarına neler geldiğini bölgemizdeki çok sayıda örnekten biliyoruz, görüyoruz. Türkiye’yi de bu hale getirmek istiyorlar fakat başaramadılar. Mayıs seçimlerinde bunun için çok uğraştılar. 31 Mart’ta istismar edebilecekleri bir sonuç almayı umuyorlar. Milletimiz seçimini gerçek belediyecilikten yaparak heveslerini bir defa daha kursaklarında bırakacaklar.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ülkemizi ve milletimizi dünyada hak ettiği askeri güce, ekonomik güce kavuşturana kadar durmayacağız. Afetlere güçlü dirençli sağlam yerleri kurarak yeni kuşak teknolojilere uygun altyapılar üreterek lokal idare modellerini güçlendirerek, toplumun bütün kesitlerine yönelik toplumsal belediyecilik hizmetlerini geliştirerek, huzurlu, inançlı kentler kurarak, kırsaldaki hayat kurallarını yükseltip insanımızın doğduğu yerlerde kalmasını sağlayacak kentleri kurmakta kararlıyız. İnsanımızın gönlünden kopup gelen bir ‘Allah razı olsun’ duası bizim için dünyevi mükafatların tamamına bedeldir.”

Erdoğan’ın açıkladığı AK Parti Bursa ilçe lider adayları şöyle:

Büyükorhan – Kamil Turhan
Gemlik – Refik Yılmaz
Gürsu – Mustafa Işık
Harmancık – Yılmaz Ataş
İnegöl – Alper Taban
İznik – Kağan Mehmet Usta
Karacabey – Ali Özkan
Keles – Ali Doğru
Kestel – Ferhat Erol
Mudanya – Gökhan Dinçer
MustafaKemalPaşa – Ahmet Beygirci
Nilüfer – Celil Çolak
Orhaniye – Ali Osman Tayır
Orhangazi – Bekir Aydın
Osmangazi – Mustafa Dündar
Yenişehir – Davut Aydın
Yıldırım – Oktay Yılmaz

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın