Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Politika
  4. »
  5. MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Yılın Kareleri’ oylamasına katıldı

MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Yılın Kareleri’ oylamasına katıldı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
7 0

AA

Anadolu Ajansı’nın (AA) her yıl düzenlediği ‘Yılın Kareleri’ oylaması sürüyor.

Siyaset dünyasından birçok kıymetli isim de oylamaya katılarak tercihlerini yapıyor.

Bu isimlerden biri de Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Genel Lideri oldu.

Depremin Umudu

Fotoğrafları inceleyen Bahçeli, ‘Deprem: Umut’ kategorisinde Aytuğ Can Sencar’ın enkazdan 29 saat sonra sağ çıkarılan 6 aylık Ayşe Vera Yılmaz isimli bebeğin yer aldığı ‘Depremin Umudu’ fotoğrafını seçerek, “Hem geç saatlerde çıkarılmış hem de umut vadediyor. Yaşamanın hengamesini veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kardeşe Son Dokunuş

‘Gazze: Kanıt’ kategorisinde Mustafa Hassona’nın Gazze’ye yönelik hücumlarda hayatını kaybeden kardeşinin elini öpen AA muhabiri Ali Jadallah’ın yer aldığı ‘Kardeşe Son Dokunuş’ fotoğrafına oy veren Bahçeli, fotoğrafı seçme nedenini, “Şu fotoğrafların hepsinin ana kaynağı burasıdır, bu şahıstır. Bu olmasaydı bunların hiçbirisi olmazdı. Bütünün hepsini tabir ediyor. Basın mensubu olması, hayatını kaybeden aile mensuplarının bulunması, bundan daha büyük ispat olabilir mi? Bütün bu olayları kamuoyuyla paylaşma imkanını sunan Ali” biçiminde anlattı.

Türkiye Yüzyılı

‘Haber’ kategorisinde Aytuğ Can Sencar’ın Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamalarında çekilen ‘Türkiye Yüzyılı’ fotoğrafını seçen Bahçeli, ‘Spor’ kategorisinde ise Annika Hammerschlag’ın ‘Çöplük Topçuları’ fotoğrafını oylayarak, “Yoksulluğun içerisinde bir heyecan buluyor. Şu oyunu oynayabilmek için olağan bir hayatı yaşamak lazım. Fakat her taraf belirli kendine bu morali buluyor” tabirlerini kullandı.

İlk Kıblede Namaz

Bahçeli, ‘Çevre-Yaşam’ kategorisinde ise Mostafa Alkharouf’un Kadir Gecesi’nde Müslümanların birinci kıblesi Mescid-i Aksa’da namaz kılmasını gösteren ‘İlk Kıblede Namaz’ fotoğrafını oyladı, “Günün manası ve isteğimiz ortasındaki işaret birinci kıble. Bugünkü Filistin’e bakış açımız orada 67 normlarına nazaran devlet olmanın da bir işareti kabul edilsin diye söylüyorum” diye konuştu.

Oylamanın akabinde Bahçeli, yaptığı değerlendirmede, “Öncelikle Anadolu Ajansı’nın bu fotoğraflarla dünyaya bakışını her yıl gerçekleştirmeniz çok kıymetli bir adım. Bunu kabullenmek lazım. Ama o denli seçenekler sunuyorsunuz ki tercihte zorlanıyor insan. Onun için Anadolu Ajansı’nı tercih ediyorum” dedi.

AA’yı çalışmaları münasebetiyle tebrik eden Bahçeli, şunları söyledi:

Çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Her vakit çok yaygın medya toplulukları içerisinde temel kaynak AA olarak kendini gösteriyor. O tıpkı vakitte toplumun, devletimizin, milletimizin temel görüşlerinin belirlenmesinde yol açıcı oluyor. O bakımdan tarihi bir hizmet. Kuruluş maksadına uygun yoluna devam ediyor. Sizleri tebrik ediyoruz, muvaffakiyetler diliyoruz. Toplumsal medyada, kimi televizyonlarda akşama kadar tekrar edilen, sonuç prestijiyle da birbirini tutmayan haberler karşısında bir destek bulmak lazım. İşte o, Anadolu Ajansı bize nazaran. Biz onu parti olarak tatbik ediyoruz.

Fotoğraf makinesi ikram edildi

Makamında kabul ettiği AA Genel Müdürü ve İdare Şurası Lideri Serdar Karagöz, Bahçeli’ye tamamı geri dönüşüm gereçlerinden yapılmış fotoğraf makinesi ile ‘Kanıt’ kitabını ikram etti.

Bahçeli, “Uzun müddet tartışılacak bir kitap olur. Zira mahkeme devam ettiği sürece herkesin başvuracağı bir kitap” değerlendirmesinde bulundu.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın