Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Politika
  4. »
  5. CHP’nin 209 belediye başkan adayı daha belli oldu

CHP’nin 209 belediye başkan adayı daha belli oldu

admin admin - - 5 dk okuma süresi
8 0

İHA

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak olan lokal seçimlere hazırlanıyor..

Siyasi partilerde vilayet ve ilçe belediye lider adaylarını belirleme süreci de devam ediyor.

209 belediye lider adayı belirlendi

CHP’de de Merkez Yürütme Konseyi ve Parti Meclisi arka arda toplantılar gerçekleştirdi.

Genel Lideri Özgür Özel, partisinin Genel Merkez binasında düzenlenen toplantıya başkanlık etti.

Yaklaşık 4 buçuk saat süren PM toplantısında 8’i büyükşehir, 13’ü vilayet olmak üzere toplam 209 seçim etrafında belediye lider adayı yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu.

PM’de 8 büyükşehir belediye lider adayı belirlendi

Antalya’da Muhittin Böcek, Denizli’de Bülent Nuri Çavuşoğlu, Diyarbakır’da Cafer Pekdemir, Erzurum’da Atlıhan Atila, Muğla’da Ahmet Aras, Sakarya’da Azize Çeroğlu, Trabzon’da Hasan Süha Saral ve Van’da Şükrü Şahar aday olarak gösterildi.

13 ilin belediye lider adayı belirli oldu

PM toplantısı sonrası açıklanan listede Ağrı’da Erkan Bulut’un, Batman’da Hasan Sünük’ün, Burdur’da Ali Orkun Ercengiz’in, Çorum’da Hasan Levent Çöphüseyinoğlu’nun, Düzce’de Sedat Çelikel’in, Hakkari’de Cüneyt Özbek’in, Isparta’da Atakan Yazgan’ın, Karabük’te Bayram Karadağ’ın, Kastamonu’da Hasan Baltacı’nın, Kırıkkale’de Ahmet Önal’ın, Rize’de Necati Topaloğlu’nun, Sivas’ta Tacettin Kepenek’in ve Tokat’ta Murat Yazıcı’nın isimleri belediye lider adayları olarak öne çıktı.

İstanbul’da 14 ilçe belediye lider adayı belirlendi

Öte yandan listede İstanbul’un 14 ilçe belediye liderinin ismi yerini buldu.

Bu çerçevede, CHP eski Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Ataşehir Belediye Lider adayı oldu.

Mevcut Lider Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi ise bugün partisinden istifa etmişti.

İstanbul’un Şişli ilçesinde Resul Emrah Şahan, Arnavutköy’de Tekin Aras, Bağcılar’da Cem Kılıç, Bahçelievler’de Emine Gülizar Emecen, Beşiktaş’ta İstek Akpolat, Beylikdüzü’nde Mehmet Murat Çalık, Büyükçekmece’de Hasan Akgün, Esenler’de Hasan Dalkıran, Kartal’da Gökhan Yüksel, Küçükçekmece’de Kemal Çebi, Maltepe’de Esin Köymen, Sultanbeyli’de Ayhan Koç, Sultangazi’de Ferhat Epözdemir aday oldu.

Ankara’da 11 ilçe belediye lider adayı muhakkak oldu

Ankara’da da Ayaş’ta İzzet Demircioğlu, Bala’da İsa Kaplan, Beypazarı’nda Özer Kasap, Cihan’da Arif Güçlü, Gölbaşı’nda Yakup Odabaşı, Haymana’da Levent Koç, Kalecik’te Satılmış Karakoç, Kızılcahamam’da Coşkun Ünal, Mamak’ta Veli Gündüz Şahin, Nallıhan’da Ertunç Güngör ve Polatlı’da Mürsel Yıldızkaya aday olarak gösterilen isimler oldu. Ankara’nın Çankaya İlçe Belediye lider adayının da önümüzdeki günlerde yapılması planlanan PM toplantısında belirlenmesi bekleniyor.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Abdurrahim Sönmez, Çınar ilçesinde Halit Kaya ve Lice ilçesinde Sıddık Bayram, Muğla Milas’ta Fevzi Topuz, Datça’da Aytaç Kurt, Adana’nın Kozan ilçesinde de Sudiye Gizem Aksoylu aday oldu.

Deprem bölgesi Hatay’da 3 ilçe belirlendi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Bahadır Hedef, Payas ilçesinde Cabbar Aslan, Yayladağı ilçesinde de Mehmet Kalabaş CHP’nin adayları olarak ön plana çıktı.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye lider adayı ile ilçe belediye lider adaylarının önümüzdeki günlerde yapılacak olan PM toplantısında belirlenmesi bekleniyor.

Daha öncede 622 seçim etrafının açıklandığı partide, böylece toplam 831 seçim etrafında belediye lider adayı açıklanmış oldu. Bir sonraki PM toplantısının ise 29 Ocak Pazartesi günü yapılacağı kaydedildi.

CHP’nin duyurduğu aday listesinin tamamı şu halde:

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın