Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Politika
  4. »
  5. Borsa Dedektifi’nden endeks hedefi yorumu… Borsa’da yükseliş için hazırlıklar tamam

Borsa Dedektifi’nden endeks hedefi yorumu… Borsa’da yükseliş için hazırlıklar tamam

admin admin - - 4 dk okuma süresi
6 0

Borsa DEDEKTİFİ

PD’de yazmaya başlar başlamaz bir strateji uygulamıştık. Stratejimiz neydi? Yaklaşık 4 ay evvel endeks 8400 civarındayken portföylerdeki karda olanlar öncelik olmak üzere bir ölçü nakde geçilmesinin yanlışsız olacağını ve yeni alım için de 8100’ün aşılması gerektiğini söylemiştik. Ekim ayı başından bu yana endeks birçok sefer denedi fakat 8100’ü geçemedi. Bu süreçte nakitte para yüzde 10’un üzerinde getiri sağladı. Payların fiyatları ise size diyeyim içler acısı. Siz bakmayın endeksin 8350 puan olduğuna. Birçoğu gördükleri dorukların çok gerisinde. Hatta şöyle bir örnek vereyim o denli paylar var ki doruktan alanın ziyanını çıkarması için 4-5X yapması lazım. Bu türlü tepeden alım yapanlar için sorunlu bir müddet daha devam edecek üzere.

Evet uyguladığımız strateji 8100’ün aşılmasıyla sona erdi. Artık yeni bir stratejiyi devreye alıyoruz. Pay oranını tekrar fulllüyoruz. Zira endeksin yeni bir yükseliş trendine başladığını düşünüyorum. Hala huzursuz bir kesim var. Bu da olağan. Bu kesim endeksin hala 8100’ün altına inebileceği telaşı taşıyor. Ne kadar bu düzeyden uzaklaşılırsa huzursuz yatırımcılar da o kadar rahatlayacak ve yeni alıma geçecek. Bu da endeksteki üst taraflı seyri destekleyecek. Pay oranını artırma stratejisini biraz açayım yoksa bunu yanlış anlayıp diğer varlıklarını satıp pay alabilme potansiyeline sahip olanlar var etrafımızda? Geçmişte söyledim, yeri gelmişken yeniden söyleyeyim. Borsada alım yapacağınız para, yarın gereksiniminizin olmayacağı para olmalı. Zira planlarda olmayan bir gelişme olur, hooopp paylar aşağıya sarfiyat sonra zararın kapanmasını bekleyecek vakte gereksiniminiz olur. O yüzden borsadaki para ödeyeceğiniz borcun ya da harcamaların finansman kaynağı olmamalı.

Gelelim bu haftaki beklentime. Endeksin birinci amacı 8450 puan olacaktır. Burayı geçmekte pek zorlanacağını sanmıyorum. Lakin ortada gelecek kar satışları da olağan. Benim için bu hafta en kıymetli düzey üstte 8560 puan düzeyi. Buranın aşılması yükselişi hızlandıracaktır. Biraz evvel dedim ya huzursuz bir kesim var. İşte onlar 8560 puanın üzerinde cesaretlenecektir. Altta ise 8100 artık dayanak noktamız. Onun altına inmediğimiz sürece düşünce yok. Ben ekstra bir gelişme olmadığı sürece bunu beklemiyorum. Lakin ABD-İran tansiyonunu yakından izlemekte yarar var. Olay derinleşirse apayrı şeyler konuşuyor olabiliriz…

Bereketli, bol yararlı bir hafta diliyorum.

Görüşmek üzere…

Yukarıda yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın