Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kocaeli Şehir Hastanesi, 9 ayda günlük 5 bin acil ve poliklinik hizmeti verdi

Kocaeli Şehir Hastanesi, 9 ayda günlük 5 bin acil ve poliklinik hizmeti verdi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
27 0

AA

Türkiye’nin alanında dünyaya örnek teşkil edecek çalışmaları sürüyor.

Bu çalışmaların başında ise hiç elbet kent hastaneleri geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘hayalim’ olarak nitelendirdiği hastaneler, yurdun dört bir yanında yükseldi, yükselmeye de devam ediyor.

Çevre vilayetlerdeki vatandaşlara da şifa oluyor

Bu kapsamda bir yeni eser de Kocaeli’ye kazandırıldı.

Depreme güçlü olması için imalinde bin 69 izolatör kullanılan ve bünyesinde 6 farklı hastane bulunan Kocaeli Kent Hastanesi, geçtiğimiz nisan ayında hayata geçirildi.

Hastane, fiziki altyapısı ve sahip olduğu yüksek teknolojiyle etraf vilayetlerden de vatandaşlara hizmet veriyor.

9 ayda dev hizmet verildi

İl Sıhhat Müdürü Yüksel Pehlevan, hastanede bütün branşlarda hizmet verildiğini, 2023’te 1 milyon 310 bin hasta muayenesi yapıldığını ve bunun 308 binini acil servis müracaatlarının oluşturduğunu söyledi.

Hastanenin önemli manada kentin hasta yükünü taşıdığını vurgulayan Pehlevan, 37 binin üzerinde ameliyat yapıldığını, 35 bin 564 hastanın servis ve 7 bin 257 hastanın ağır bakım yatışının gerçekleştirildiğini aktardı.

“İyi işçi altyapımız var”

Pehlevan, Kent Hastanesi’nde geçen yıl 3 bin 182 bebeğin dünyaya geldiğini belirterek şöyle devam etti:

“Sadece Kocaeli geneli değil, bölge vilayetlere de hizmet veriyor. Bilhassa radyoloji merkezimiz. Çok gelişmiş radyoloji merkezimiz var. Kardiyoloji merkezimiz, bu bahiste çok yeterli pozisyonda. Öbür branşlarımız da keza o denli. Görüntüleme merkezimiz gelişmiş teknolojiyle donatıldı. Düzgün işçi altyapımız var. Önümüzdeki ay yeni çalışma arkadaşlarımız ortamıza katılacak. Tüm servislerimiz tam kapasite çalışmaya devam edecek.”

“9 aylık süreçte önemli manada muhtaçlığı karşılamış oluyor”

Pehlevan, kentte 13 milyonun üzerinde muayene hizmeti gerçekleştiğine işaret ederek, “Kocaeli Kent Hastanesi, 9 aylık süreçte yeni açılan hastane olmasına karşın önemli manada muhtaçlığı karşılamış oluyor. Bu sene, o sayının katlanarak artacağına inanıyorum. Hem yatarak tedavide hem ameliyat sayılarında önemli manada ilimiz ve bölge için referans merkezi. Nitelikli sıhhat hizmeti, ileri seviye tedavilerin yapıldığı merkez olma istikametinde emin adımlarla yürüyor.” diye konuştu.

“Eski binayı zelzeleye dayanıksız olduğu için boşalttık”

Şehir Hastanesi’nin açılmasının, Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi ile Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni etkilemediğini ve hiçbir hastanenin kapanmadığını anlatan Pehlevan, öteki hastanelerin de kapasitesini artırarak hizmete devam edeceği bilgisini paylaştı.

Pehlevan, Derince’de en son medikal onkoloji kısmını açtıklarını söz ederek, “Dolayısıyla hizmete devam ediyor. Seka Devlet Hastanesi’nde eski binayı sarsıntıya dayanıksız olduğu için boşalttık. Önümüzdeki süreçte orayla ilgili yatırım planı var, 250 yataklı.” dedi.

“Memnuniyeti ön planda tutan anlayışımız var”

Şehir Hastanesi’nde misyon alan yönlendirme işçisinin vatandaşları gitmek istedikleri kısma basitçe ulaşmalarını sağladığından bahseden Pehlevan, “Hasta memnuniyetini, çalışan memnuniyetini ön planda tutan anlayışımız var. Yeni çalışma arkadaşlarımızla hem hizmetin kalitesi hem de çalışma konforu daha âlâ düzeye gelmiş olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kesintisiz hizmet vermesini amaçlıyoruz”

Pehlevan, hastaneler, aile sıhhati merkezi binaları, kamu binalarının tetkiklerinin sürdüğünü, her afet şartında hastane ve sıhhat merkezlerinin kesintisiz hizmet vermesini amaçladıklarını lisana getirdi.

“Hem bölgemiz hem İstanbul hem Sakarya için bu son derece kıymetli. Onun çabası içindeyiz.” diyen Pehlevan, Bakanlığın bu mevzuda gerekli adımları attığını söyledi.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın