Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. İzmir’e dev hizmet! Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı

İzmir’e dev hizmet! Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1 0

alanındaki en değerli reformlardan biri olan kent hastaneleri, binlerce vatandaşa şifa oluyor.

Son teknoloji eseri aygıtlara ve kâfi altyapı donanımına hastanelerle sıhhatte adeta ihtilale imza atılıyor.

Birçok vilayette imali tamamlanan hastanelere bugün bir yenisi daha eklendi.

İzmir Kent Hastanesi hizmete girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘hayalim’ olarak nitelendirdiği kent hastanesini bugün İzmir’de açtı.

İzmir Bayraklı Kent Hastanesi ile irtibat yollarının açılışı düzenlenen merasimle gerçekleştirildi.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kıymetli açıklamalarda bulunarak sıhhat sistemine değindi.

Ege Bölgesi’nin en büyük hastanesi

Erdoğan, İzmir’i altyapı meselelerinden kurtaracaklarını de belirtti. İleri tıp teknolojilerine ve gelişmiş imkanlara sahip 2 bin 60 yataklı İzmir Kent Hastanesi, toplam 628 bin 15 metrekare kapalı alana sahip hastanenin 337 polikliniği, 54 ameliyathanesi, 374 ağır bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı bulunuyor.

Hastane, bu özellikleriyle Ege Bölgesi’nin en büyük hastanesi olma niteliğini taşıyor.

“Ulaştırma bakanlığımız devreye girdi”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2060 yataklı İzmir Kent Hastanesi ve irtibat yollarının iyi olmasını diliyorum. Kent hastanemiz hakikaten hoş İzmirimize yakışır bir eser oldu.

Bu dev hastanenin altyapısı itibariyle buranın yollarıyla alakalı, ‘Kim yaptı’ diye sorarsınız değil mi? Büyükşehir belediyesinin yapması lazım. Altyapı olarak yollarını yapmadı. Ulaştırma Bakanlığımız devreye girdi. Birinci etabı hallettik lakin yetmez. Yollarıyla alakalı ikinci etabını tekrar Ulaştırma Bakanlığımız yapacak ve hastanemize ulaşım daha da kolaylaşacak. Hastane yapınca ulaşım koşul.

“En yüksek kapasiteli sıhhat komplekslerinden biri”

4 kilometre uzunluğundaki temas yolu ve kavşağını da hizmete açıyoruz. İzmir Kent Hastanesi dünyanın en büyük, en yüksek kapasiteli sıhhat komplekslerinden biridir. Bünyesinde 6 başka hastaneyi barındıran bu mükemmel yatırım hizmetlerimizin nişanesidir.

Şimdi seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerle birlikte hoş İzmirimizin hoş insanları Hamza Dağ’ı İzmir’in başına getirecek ve İzmirimizin altyapı zahmetleri sona erecek. Manisa-İzmir ortasında Sabuncubeli Tüneli biz yaptık, kıyıda birçok yolları yaptık. Konak Tüneli’ni yaptık. Gerek merkezi idare olarak biz, büyükşehir belediyemiz olarak el ele verecek ve altyapı problemlerini ortadan kaldıracağız.

“Verdiğimiz kelamları yerine getirmenin bahtiyarlığı içindeyiz”

Hiçbir eser üretmeden kente yük olanlara ibret olmasını istiyoruz. 2002 yılında hükümete gelirken sizlere bir kelam vermiştik. Ülkemizi eğitim, sıhhat, adalet ve güvenlik üzerinde yükselteceğiz. Ulaşımdan güce, spordan toplumsal takviyelere pek çok başlığı ekledik. 21 yıl sonra geriye baktığımızda verdiğimiz kelamları yerine getirmenin bahtiyarlığı içindeyiz.

“Ulaşım sınırlarını çeşitlendirdik, güçlendirdik”

Okullarımızın neredeyse tamamını yine inşa ettik. 800 bin yeni öğretmen atadık. Üniversiteyi herkese hak haline getirdik. Mesleksel eğitimi ayağa kaldırdık. Sıhhatte kentlerimizin tamamını en çağdaş sıhhat hizmetine kavuşturduk. 310 bini tabip olmak üzere 1,5 milyona yakın sıhhat çalışanıyla insan kaynağımızı güçlendirdik. Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sıhhat çalışanı daha alıyoruz.

Terörü kaynağında kurutma stratejisine geçtik. Türkiye’nin dünyanın en problemli bölgesinin en inançlı ülkesi haline getirdik. Yargı teşkilatımızı baştan aşağı milletimize en âlâ hizmeti verecek altyapıya kavuşturduk. Yargılama müddetlerini kısaltarak adaletin süratle tesisini sağladık. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 km’den aldık 30 bin km’ye yaklaştırdık. Ulaşım sınırlarını çeşitlendirdik, güçlendirdik. İzmir-Ankara YHT sınırını da hizmete alarak çalışmalarımızı taçlandıracağız.

“Eser ve hizmetleri günlerce anlatsak bitmez”

Toplu konutta 1,3 milyon konutla milletimizin inançlı konutlarda yaşamasını sağladık. 222 millet bahçesiyle kentlerimizde yaşayan insanların hayat kalitesini artırdık. 1 milyona yakın konut ve iş yerinde kentsel dönüşüm projesi uyguladık.
Eser ve hizmetleri günlerce anlatsak bitmez. Bakanlıklarımızı, kurumlarımızı herkesi tebrik ediyorum.

“31 Mart seçimlerini de huzur içinde tamamlayacağız”

Ülkemiz geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini muvaffakiyetle gerçekleştirdik. 31 Mart seçimlerini de huzur içinde, hizmet yarışı formunda tamamlayacağız. Türkiye’nin inanç ve istikrar iklimini müdafaaya her zamankinden daha çok muhtaçlığı bulunuyor. Bu seçimi de istikrarsızlığa, ekonomik bakımdan çöküşe sürüklemenin vesilesi haline getirmek isteyenler elbette boş durmuyor. Her gün bir palavra, her gün bir fitne ile milletimiz karamsarlık bataklığına itilmeye çalışılıyor. Türkiye’yi yine kendi senaryolarındaki pozisyona çekmenin peşindeler.

“Bu ülkeyi dünyada hak ettiği yere yükseltmek istiyoruz”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın