Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kabine Toplantısı Bugün Yapılacak! İşte Gündemdeki Konular ve Beklenen Kararlar

Kabine Toplantısı Bugün Yapılacak! İşte Gündemdeki Konular ve Beklenen Kararlar

admin admin - - 3 dk okuma süresi
38 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde genellikle iki haftada bir düzenlenen Kabine toplantılarında iç ve dış siyasetin yanı sıra ekonomi gündemi de ele alınıyor. Bu hafta gerçekleşmesi beklenen Kabine toplantısında 9’uncu Yargı Paketi, Kurban Bayramı tatili, emekli ikramiyesi gibi birçok konu değerlendirilecek.

### KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Son toplantı 20 Mayıs günü gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin göreve başlamasının birinci yıl dönümü olduğunu belirterek, bugünkü Kabine Toplantısı’nda son bir yılda Türkiye’ye kazandırılan hizmetleri milletle paylaşacak. Kabine Beştepe’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00’da toplanacak.

### KABİNE GÜNDEMİNDE NELER OLMASI BEKLENİYOR?

Kamuda tasarruf genelgesinin ardından kanun değişikliği gereken düzenlemeler için harekete geçildi. Kamu taşınmaz ve araçlarının satışı için özelleştirme idaresine yetki verilecek. Ekonomi yönetimi, düzenlemenin hazırlıklarına yönelik sunum yapacak. Vergi paketi ve kamu ihale kanununda yapılması planlanan değişikliklerin yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunu da gündeme gelecek. Emekli ikramiyeleri de ele alınacak ve 3 bin liralık ikramiyelerin ne zaman ödeneceği kararlaştırılacak. Terör örgütü PKK/YPG uzantısı grupların Suriye’nin kuzeydoğusunda planladığı seçimler de masada olacak ve atılacak adımlar kabinede görüşülecek. İsrail’in Gazze’de devam eden saldırıları da gündemde olacak ve 3 aşamalı ateşkes planıyla ilgili değerlendirme yapılacak. Filistin devletini tanıyan ülke sayısını artırmaya dönük diplomatik girişimler de istişare edilecek.

### BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Toplantıda, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da tatilin 9 güne çıkıp çıkmayacağı konusunun da netleşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Kabine toplantısı, Türkiye’nin iç ve dış gündemine ışık tutacak ve önemli kararların alınmasına aracılık edecek. Toplantının sonuçları, ülke genelinde merakla beklenmekte ve gelecek adımların belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kabine toplantısından çıkacak kararlar, Türkiye’nin yakın geleceğini şekillendirecek önemli adımlar olabilir. Bu nedenle, toplantının içeriği ve alınacak kararlar büyük bir merakla beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın