Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in doktor kardeşi, evli bir kadınla birlikteyken kocasına yakalandı        

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in doktor kardeşi, evli bir kadınla birlikteyken kocasına yakalandı        

admin admin - - 16 dk okuma süresi
574 0

Burak ARTUNER

Tokat’ta bir hastanede vazifeli Kulak Burun Boğaz Uzmanı Tabip Mustafa Çağlar B.’nin argümanlarına nazaran, eşi Ece B.’nin yalnız olduğunu düşündüğü Ankara Yenimahalle’deki meskenine 24 Eylül 2023’te tarihinde gece 02.00 sıralarında geldi. Kapının önünden meskenin içinden eşinin ve öbür bir erkeğin seslerini duyunca aldatıldığını düşünen Dr. Mustafa Çağlar B. evvel polisleri akabinde dayısı Ali Ekber B. ve arkadaşları Gürkan İ. Binbaşı F.D.’yi de aradı.

Polisleri bekledikleri sırada yakınlarıyla içeri giren Mustafa Çağlar B. eşi Ece B.’yi Eyüp Ç.Z ile kendi yataklarında zina halinde yakaladı. Bu sırada yataktaki Eyüp Ç. Z. meskenden ayrılmaya çalıştı. Lakin Ece B’nin kocası Mustafa Çağlar B. buna mani oldu.

Yaklaşık bir dakika sonra arkadaşı Gürkan İş polislerle meskene geldi. Polis gruplarına olayı anlatan Mustafa Çağlar B.’nin şikâyetçi olduğunu belirtmesiyle Tokat’ta bir diğer hastanede ortopedi uzmanı olan Eyüp Ç. Z. polisler tarafından Şentepe Karakolu’na götürüldü. Fakat savlara nazaran eşini zinada basan Mustafa Çağlar B. Ve arkadaşları karakola gittiklerinde Eyüp Ç. Z. ve Ece B. ‘nin karakolda olmadıklarını gördüler.
Gece yaşanan bu olayın akabinde sonraki gün Ece B. Kocası Mustafa Çağlar B’ye boşanma davası açtı. Tıpkı gün Mustafa Çağlar B. de eşine karşı zina nedeniyle karşı boşanma davası açtı.

KOCASI DAHİL MESKENE GİRENLERDEN ŞİKÂYETÇİ OLDU

Boşanma davaları sürerken siyasi nüfuz savları gündeme geldi. Savlara nazaran, evli bayanla yatakta basılan Eyüp Ç. Z. ablası AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Zengin’i devreye soktu. Ece B. eşinin arkadaşı olan Binbaşı F.D. ve Gürkan İş ile dayısı Ali Ekber Boyraz ve eşi Mustafa Çağlar B. hakkında özel hayatın kapalılığını ihlal, silah kullanma, hırsızlık üzere suçlamalarla savcılığa başvurdu.

Patronlar Dünyası, Binbaşı F.D.’nin tabirine ulaştı:

“24 Eylül 2023 günü gece saatlerinde arkadaşım Mustafa Çağlar B. beni arayarak konutundan sesler duyduğunu polislere haber verdiğini, benim de yanında olmamı istediğini söyleyerek beni çağırdı. Mustafa’nın meskeninin önüne gittiğimde Mustafa’nın yanında dayısı Ali Ekber Boyraz ve arkadaşı Gürkan İş vardı. Biz polis takımlarını beklerken Mustafa kendi anahtarı ile kapıyı açtı. İçeriye Mustafa, ben ve Ali Ekber ile girdiğimizde Mustafa’nın eşi Ece B.’yi yatak odasında yanında bir öbür adamla birlikte gördük. Mustafa eşine ve erkek şahsın kim olduğunu sorduğunda eşi ‘Ne var bunda?’ diyerek karşılıklar verdi. Bu esnada eşinin yanındaki adam ve daha sonra ismini Eyüp Ç.Z olarak öğrendiğim kişi meskenden ayrılmaya çalıştı. Bizde polisleri çağırdığımız için Eyüp Ç.Z’nin konuttan gitmemesi gerektiği için Mustafa ve Ali Ekber, Eyüp Ç.Z’yi kolundan tuttular. Yaklaşık bir dakika sonra Gürkan İş, polislerle birlikte meskene geldi. Bu esnada Ece B. meskenden dışarı çıkmıştı. Polislerle birlikte geldi.

“POLİSLER KARAKOLA GÖTÜRMÜŞTÜ, GİTTİĞİMİZDE ORADA DEĞİLLERDİ”

Polis gruplarına olayı anlattığımızda Eyüp Ç.Z’yi aşağıya götürdüler. Karakola götüreceğiz dediler. Bizi de karakola götürdüler. Şentepe karakoluna gittiğimizde Eyüp Ç. Z. ve Ece B. karakolda yoktular. Burada benim bilgim sahibi sıfatıyla tabirim alındı. Bu olayın sonraki günü Ece B. arkadaşım Mustafa Çağlar’a karşı boşanma davası açtı. Mustafa da zina nedeniyle karşı boşanma davası açtı. Ece B. olay anında bana ve Mustafa’nın yanında olan öbür şahıslara hasımlık gütmeye başladı.

”YILDIRMAK İÇİN SUÇLAMALARDA BULUNUYOR”

Mustafa’nın benimle çok yakın arkadaş olduğumu bildiği için Mustafa’yı yıldırmak hedefiyle hakkımda iftiralarda bulunmaya başladı. Benim hakkımda Ankara 2. Aile Mahkemesi’nin …. Sayılı belgesinde uzaklaştırma ve elektronik kelepçe uygulaması kararı aldırdı. Ben bu karara itiraz ettim. Lakin itiraz hala sonuçlanmamıştır. Ece B.’nin müracaatında benimle ilgili olarak kendisini tehdit ettiğim; ısrarla takip ettiğim, çocuğunun velayetini Mustafa’ya vermezse kendisini öldüreceğim argümanları mutlaka yanlışsız değildir.
Ece B. askeri işçi olduğumu bildiği için eşini ve beni yıldırmak emeliyle bu müracaatları yapmıştır. Tekrar Ece B. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın … soruşturma sayılı evrakında benim ve o gün konuta gelen Ali Ekber Boyraz, Gürkan İş ve eşi Mustafa Çağlar B. hakkında da konut dokunulmazlığını ihlal, özel hayatın kapalılığını ihlal, silah kullanma, hırsızlık üzere çok fazla hata isnat ederek şikâyetçi olmuştur.

“OLAY ANI KAMERA İMGELERİ İLE SABİTTİR”

İlk olay esnasında yaşadığımız konular benim anlattığım üzeredir. Olayla ilgili hem apartman manzaraları hem de Mustafa Çağlar B.’nin cep telefonu ile çektiği fotoğraflar ile yeniden Mustafa’nın yatak odasında bulunan ve çocuk için taktırdığı kamera imajları ile sabittir. Tüm bu imgeler boşanma davası dosyasındadır.

“ÖZLEM VARLIKLI, POLİSLERE KARDEŞİNİN FOTOSUNU GÖNDERDİ”

Eyüp Ç.Z. isimli kişi Ak Parti milletkvekili Hasret Zengin’in erkek kardeşidir. Olay günü Hasret Zengin’in kardeşi Eyüp Ç.Z’yi aradığını, daha sonra da polis memurlarının telefonuna Eyüp Ç.Z’nin kimlik fotoğrafını gönderdiğini gördüm, biliyorum. Ece B. bu siyasi gücü ardına alarak eşi Mustafa Çağlar B.’ye beni ülkeden sileceğini, terfi ve tayinlerimde zahmetler yaşatacağını, beni sürdüreceğini, tutuklatacağını söyleyerek tehdit etmiştir. Mustafa Çağlar’ın bunları bana söylemesi nedeniyle biliyorum.

Arkadaşım Mustafa çocuğun velayetini istemektedir. Lakin Ece B. velayeti vermek istemediği ve Mustafa’yı yıldırmak istediği için benimle uğraşmaktadır. Mustafa bana askeri işçi olduğum için ezaya düşmemek gerektiğini düşünerek çocuğun velayetinden vazgeçebileceğini söylemişti. Lakin ben bu durumu kabul etmedim. Hakkımda yapılan tüm suçlamalar bana birer iftiradır. Bana bu halde iftira atan ve beni tehdit eden Ece B.’den şikayetçiyim.”

DOKTOR KOCADAN ŞOK TEZLER

Eşi Ece B.’yi Hasret Zengin’in kardeşi Dr. Eyüp Ç.Z ile yatakta yakalayan Mustafa Çağlar B. de şok savlarda bulundu. Binbaşı olan arkadaşı Binbaşı F.D.’ye yönelik baskıları anlatmak için askeri makamlara bir dilekçe yazan Mustafa Çağlar B.’nin dilekçesine de PD ulaştı:

“Eşim Ece B.’yi 24.09.2023 tarihinde kendi konutumda kendi yatağımda Eyüp Ç. Z. (Ak Parti Küme Lider Vekili Hasret Zengin’in kardeşi) ile zinadan yakaladım. Zinadan yakalanan eşim Ece B. ayıplılık halini örtmek için sonraki gün şiddetli geçimsizliğe dayalı boşanma davası açtı. Zina durumunu inkar edip beni eterle bayılttılar diyecek kadar fütursuz argümanlarda bulundu. Hatta beni hatalı göstermek için darp, konuttaki eşyaları çalmak, özel hayatın kapalılığını ihlal ve gibisi kabahatlerle suç duyurusunda bulundu.
Yeniden zina olayına şahit olmaları nedeniyle yanımda bulunan Mühendis Binbaşı F.D., Hekim Gürkan İş ve dayım Ali Ekber Boyraz hakkında bir sürü iftira ile hata duyurusunda bulunarak beni baskı altında tutmaya çalıştı.

(…) Arkadaşım Binbaşı F.D. için elektronik kelepçe kararının kaldırılmasından sonra eşim Ece B. çıldırmış ve beni Genelkurmay’a giderek arkadaşım F.D’nin hayatını bitirmekle tehdit etti. Sonradan eşim Ak Parti milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile 29 Aralık 2023 günü birlikte arkadaşım Mühendis Binbaşı F.D’nin çalıştığı kuruma giderek, kumandanı Tuğgeneral Osman Alp ile konuşmuş olduğunu eşim Ece B’den öğrendim.”
“Bu bilginin yanlışsız olduğunu F.B’nin beni arayıp üzgün bir halde -belli etmeden- boşanma davasında Ece’nin istediklerini kabul etmemi söylediğinde teyit etmiş oldum. Israrlı bir halde Fatih’e ne olduğunu sormama karşın rastgele bir şey söylemedi fakat bana ‘Boşanma davasını şartsız kuralsız kabul etmen gerekiyor, gerisini bana sorma’ dedi. Bende ne olduğunu zati Ece’den duymuş olduğum için anladım, ısrarcı olmadım, o an için kabul ettim.

“BOŞANMA PROTOKOLÜNDE HER ŞEYİMİ İSTEDİLER”

Hemen bu olayın akabinde Ece, benim avukatıma bir boşanma protokolü gönderdi. Bu protokole nazaran, mutabakatlı olarak boşanmamızı, zinadan hiç bahsedilmemesini, çocuğumu alamayacağımı, tüm mallar (ev ve araba) bayana ilişkin olacağını, nafaka ödemem gerektiğini ve beni mağdur edecek birçok şeyi yazmış olduğunu gördüm. Ece B. beni kendi konutumda kendi yatağımda aldattığı yetmezmiş üzere beş parasız bırakmak ve beni çocuğuma karşı ilgisiz ve psikopat bir baba üzere göstermek için ardındaki siyasi güçle ve iftiralarla çeşitli davalar açarak beni ve arkadaşlarımı mağdur etmektedir.

“SON DERMANIM…. “

Benim iç in ehemmiyet arz eden durum şudur ki mühendis bir binbaşının olaya şahit olması nedeniyle elektronik kelepçe takılacak kadar ileri gitmeleri bu da yetmezmiş üzere onu kullanarak ve tehdit ederek, hatta bu olayın Genelkurmay Başkanı’na kadar gideceğini söyleyerek onur, onur ve haysiyetiyle bir Türk subayının oynanmasıdır. Arkadaşımın tek cürmü o gece tesadüfen benim yanımda olması ve olaya şahit olmasıdır. Natürel bu da cürüm ise… TSK üzere erdemli bir kurumda makam ve mertebelerini kullanarak silah arkadaşımızın tehdit edilmesine göz yummayacağınızı, silah arkadaşınıza uygulanan bu tehditlere karşı çıkacağınızı umut ediyorum. Son dermanım olarak siz bedelli sayın komutanlarıma durumu izah etmem gerektiğini düşündüm. Benim davam beni ilgilendirir; silah arkadaşınıza sahip çıkmanızı canı gönülden hürmetlerimle arz ediyorum.”

AVUKAT FARUK EMRE AKI’NIN ‘ZİNA-BOŞANMA DAVASI’ BAĞLANTISINA DAİR YORUMU

“Taraflar ortasındaki derdest Ankara 2. Aile Mahkemesinde görülen bir boşanma davası ve farklı bir soruşturma ile soruşturma evrakına verilen dilekçelerinde yer alan argümanların hukuksal sonucu üzerine yorum yapabiliriz. Çünkü yargılama süreçleri devam etmektedir. Kaldı ki yargılama bağımsız Türk mahkemelerinde yapılacak, karar kurulup katılaşınca maddi gerçek ortaya konulacaktır.

Taraflardan Mustafa Çağatay zina sebebi ile boşanma davası açmıştır. Türk Uygar Kanununda boşanma sebepleri genel ve özel boşanma sebepleri olarak tanımlanmıştır. Kanunun 161. unsurundan Zina özel boşanma sebebi olarak tanımlanmıştır. Kanun zina yapanı tam kusurlu saymıştır. Hakim hakkaniyete, ortaya konan somut kanıtlara, şahit anlatımlarına ve mesleksel deneyimine nazaran her olayda o olay özeline kıymetlendirme yapıp karar verecektir. Zina sebebi ile tam kusurlu tarafın nafaka ve tazminat taleplerini kanunu 161. unsuruna nazaran ve mal paylaşımı konusunda taleplerini birebir kanunun 236 unsuruna nazaran verecektir. Hakim takdiri olmakla heyeti tarafın mal paylaşım hissesini düşürebilir ve ortadan kaldırabilir.
Fakat zina savı sonuçlarının tartısı sebebi ile somut ve yasaya uygun elde edilmiş kanıtlar ile kanıtlanmalı, maddi gerçek kuşkuya mahal vermeyecek halde ortaya konmalıdır.

Hukuk muhakemeleri kanunu 189/2 ye nazaran özel hukuk davalarında hukuka karşıt elde edilen kanıtlar karara temel alınamayacağı söylese de Yargıtay bir defaya mahsus olmak kaydı ile zina olgusunun ispatı için alınan kayıtları kanıt olarak kabul etmiştir. Bu sebeple kamera kayıtları hakimin takdiri ile kanıt olarak kabul edilebilecektir.

Bunun yanında telefon yazışmaları, sair görüşme kayıtları ve şahit anlatımları da ispata fayda kanıtlar olabilir. Lakin burada değerli konu şahit ile aleyhine beyanda bulunduğu kişi ortasında önceye dayanan bir hasımlığın olmaması gerekmektedir. Bu noktada da Ece B. isimli kişinin şahit hakkındaki cürüm duyurusunun sonucu kıymet kazanacaktır.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın