Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AB Raportörü Amor: Hakkari halkının iradesini yok saymak skandalı

AB Raportörü Amor: Hakkari halkının iradesini yok saymak skandalı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
34 0

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor ve Almanya Yeşiller Partisi Parlamenteri Max Lucks, Hakkari Belediyesine atanan kayyıma tepki gösterdi

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk grubu başkanı, Almanya Yeşiller Partisi Parlamenteri Max Lucks, Hakkari Belediyesine atanan kayyıma karşı tepkilerini sosyal medyada dile getirdi. Amor, DEM Parti Genel Merkezi hesabını etiketleyerek yaptığı açıklamada, “Ve böylece yeniden başlıyor” ifadesini kullandı.

Amor, Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’ın gözaltına alınması ve kayyım atanmasını hatırlatarak, bu durumun demokratik ilkelere açık bir saldırı olduğunu vurguladı. Halkın iradesinin hiçe sayıldığını belirten Amor, Türkiye hükümetinin ekonomik ve kalkınma umutlarını yok etmek için hızlı yollara başvurduğunu ifade etti.

Türkiye’deki demokratik süreçlerin zarar gördüğünü belirten Amor ve Lucks, kayyım atamalarının demokrasiye zarar verdiğini ve halkın seçtiği temsilcilerin yerine getirilmesinin demokrasiye aykırı olduğunu savundu. Türkiye’nin demokratik standartlarının yükseltilmesi gerektiğini belirten Amor ve Lucks, halkın iradesine saygı duyulması gerektiğini vurguladı.

Hakkari Belediyesi’ne yapılan kayyım atamasının Türkiye’deki demokratik süreçleri olumsuz etkilediğini belirten Amor ve Lucks, Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki demokratik gelişmeleri yakından izlediğini ve bu tür uygulamaların demokrasiye zarar verdiğini ifade etti.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor ve Almanya Yeşiller Partisi Parlamenteri Max Lucks, Türkiye’deki demokratik süreçlerin korunması ve güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, halkın iradesine saygı duyulması çağrısında bulundu. Türkiye’nin demokrasi ve insan hakları alanındaki reform çabalarını destekleyen Amor ve Lucks, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne entegrasyon sürecinde demokratik standartları yükseltmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın