Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Havalimanındaki Döviz Vurgunu Halkı Ayaklandırdı!

Havalimanındaki Döviz Vurgunu Halkı Ayaklandırdı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
36 0

Havalimanlarındaki Döviz Bürolarında Fahiş Kur Farkı!

Yeme-içme Fiyatlarından Sonra Döviz Büroları da Gündemde

Yeme-içme fiyatlarındaki yüksek artışın ardından şimdi de havalimanlarındaki döviz büroları gündemde. İddialara göre, 1 Euro’nun iç piyasada 34 lira olduğu bir dönemde havalimanlarında bu rakamın 27 liradan alınıp 43 liradan satılması, dikkatleri üzerine çekti. Bu durumda 1.000 Euro için 10 bin lira fark ödemek gerekiyor. Hem yerli hem de yabancı turistler, bu durumu “vurgun” olarak nitelendiriyor.

Havalimanlarındaki Döviz Kuru Farkı Rekor Seviyede

Türkiye gazetesi yazarı Kaan Zenginli’nin haberine göre, havalimanlarındaki döviz bürolarındaki kur farkı, iç piyasanın çok üzerinde seyrediyor. Normalde havalimanlarında iç piyasaya göre bir miktar fark olması beklenirken, şu anda bu farkın 10 liraya kadar çıkması tepkilere neden oluyor. 1 Euro’nun havalimanlarında 27 liradan alınıp 43 liradan satılması, vatandaşları isyan ettiriyor. Sosyal medyada da bu duruma yönelik pek çok tepki ve eleştiri var. Birçok kişi, döviz fişlerini paylaşarak bu farkın kabul edilemez olduğunu belirtiyor.

 

Genelde havalimanlarında döviz bürolarında iç piyasa ile bir fark olurdu ancak bu kadar büyük bir farkın olması dikkat çekiyor. Bu durumun, turistlerin ve seyahat edenlerin bütçelerini olumsuz etkilediği açık bir şekilde görülüyor. Havalimanlarındaki döviz bürolarında uygulanan bu yüksek kur farkı, vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor.

Döviz Bürolarında Yüksek Kur Farkı: Turistler İsyan Ediyor!

Havalimanlarındaki döviz bürolarında yaşanan bu yüksek kur farkı, hem yerli hem de yabancı turistlerin tepkisine neden oluyor. Turistler, seyahatlerinde döviz bürolarının uyguladığı bu fahiş fiyat politikasını kabul edilemez buluyor. Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlarla bu duruma dikkat çekiliyor ve vatandaşlar birlik olmaya çağrılıyor. Havalimanlarında döviz bürolarında yaşanan bu durumun en kısa sürede düzeltilmesi ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın