Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya Havalimanı’nda Acil İniş: Uçak Park Yerine Çekildi!

Antalya Havalimanı’nda Acil İniş: Uçak Park Yerine Çekildi!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
34 0

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden Corendon Airlines’a Destek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Gazipaşa Alanya Havalimanı’nda yaşanan olayda Corendon Airlines’a destek oldu. İşletme Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Keskin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Köln-Gazipaşa seferini gerçekleştiren Corendon Airlines uçağının Gazipaşa Alanya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra ön lastiğinin patlaması sonucu yaşanan duruma değindi.

Olayın Sonrasında Başarılı Bir Operasyon Gerçekleştirildi

Antalya Havalimanı Başmüdürlüğü uzman ARFF ekibi ve ekipmanlarının da katıldığı operasyon sonucunda, Corendon Airlines’a ait uçak park yerine çekildi. Pist temizlendikten sonra trafiğe açıldı. Dr. Hüseyin Keskin, bu süreçte yaşananları “başarılı bir operasyon” olarak nitelendirdi ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Havacılık Camiası ve Milletimiz İçin Dua

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Keskin, açıklamasında havacılık camiası ve millet için dua etti. “Rabb’im milletimizi ve havacılık camiasını kaza kırım ve felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı. Havacılık sektöründe yaşanan her türlü olumsuz durumun önüne geçilmesi ve güvenliğin sağlanması için gerekli adımların atılacağını belirtti.

Bu tür olaylarda hızlı ve etkili müdahalenin önemine vurgu yapan Keskin, ARFF ekibinin başarılı operasyonu sayesinde olası bir facianın önlendiğini dile getirdi. Havacılık sektöründe her zaman güvenliği ve hizmet kalitesini ön planda tutarak çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Corendon Airlines’a yaşanan olay sonrasında desteklerini esirgemeyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havacılık sektöründe yaşanan olumsuz durumlara karşı her zaman hazır ve etkin bir şekilde müdahale edeceğini göstermiş oldu.

Bu tür durumlarda işbirliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaparak, havacılık camiasının her zaman birlikte hareket ederek olası riskleri en aza indirebileceğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın