Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Cem Garipoğlu’nun otopsi raporunu hazırlayan trafik polisi yeni iddialar ortaya attı

Cem Garipoğlu’nun otopsi raporunu hazırlayan trafik polisi yeni iddialar ortaya attı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
31 0

15 yıl önce, ünlü kozmetik firması sahibi Münevver Karabulut’un öldürülmesiyle gündeme gelen ve katili olarak bilinen Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmesi olayı hala merak konusu olmaya devam ediyor.

Münevver Karabulut’un öldüğüne dair şüpheleri olan ailesi, avukatları aracılığıyla Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını talep etti. Ancak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bu talep reddedildi. Başsavcılık, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan Cem Garipoğlu’nun otopsi sırasında çekilen fotoğraflar ve video kayıtlarının dosyaya eklenmesini istedi ve bir bilirkişi atanmasını sağladı.

Ancak, Cem Garipoğlu’nun otopsi görüntülerini inceleyen bilirkişinin trafik polisi olduğu iddiasıyla tartışmalar başladı. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu durumu hukuki ve bilimsel açıdan kabul edilemez olarak nitelendirdi. Epözdemir, adli tıp uzmanı veya bir doktor yerine trafik polisinin otopsi görüntülerini inceleyip rapor hazırlamasının ciddi bir hata olduğunu belirtti.

Epözdemir, “Tam 15 yıldır Münevver Karabulut cinayetinde mağdur aile vekilliği yapıyoruz. Bu süreçte Adli Tıp Kurumunda, kollukta ve yargıda kamuoyunun da yakından takip ettiği birçok ihmal yaşandı. Türkiye bir haftadır Cem Garipoğlunun adli tıptaki fotoğraflarını ve bilirkişi incelemesini konuşuyor. Peki kim yaptı bu incelemeyi? Hepimiz Adli tıp uzmanı veya bir doktor demeliyiz. Fakat adli tıp görüntülerinin dökümünü yapan ve raporu hazırlayan Trafik Polisi. Bu raporun akademik ve bilimsel perspektifi ve saygınlığı tartışılır haldedir. Otopsi görüntülerinin dökümünün bir adli tıp uzmanı yerine trafik polisine yaptırılması hukuken ve fiilen kabul edilemez. Hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Bu gelişmeler, Münevver Karabulut cinayeti ve Cem Garipoğlu’nun intiharının üzerindeki soru işaretlerini arttırdı. Karabulut ailesi, adaletin sağlanması ve gerçeklerin aydınlatılması için mücadelesine devam ediyor. Öte yandan, kamuoyu da bu konuda yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın