Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fenerbahçe Üniversitesi 60 Milyon Dolara AVM Satın Aldı

Fenerbahçe Üniversitesi 60 Milyon Dolara AVM Satın Aldı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
40 0

Novada Ataşehir AVM’nin en az 60 milyon doların üzerinde bir fiyata satıldığı düşünülüyor, Ekonomim muharriri Necla Dalan Novada AVM’nin satışını “Novada AVM’yi Fenerbahçe Üniversitesi satın aldı” başlıklı yazısı ile açıkladı.

Dalan’ın yazısının tamamı şu biçimde:

“Ataşehir, İstanbul’un en bedelli bölgelerinden biri… Dev konut ve ofis projeleri, İstanbul Finans Merkezi’ne yakınlığı bölgenin pahasını daha da artırdı.

Doğal olarak sık sık bölgede büyük binalar, ofisler el değiştiriyor. Örneğin geçen yıl Artaş İnşaat’ın yaptığı 38 katlı Avrupa Office Ataşehir binasını Suriyeli bir iş adamının 85 milyon dolara satın aldığı kulisleri hayli meşgul etti. Ataşehir’de birçok alışveriş merkezi de var.

Üç kuleden oluşan Metropol İstanbul projesinde yer alan Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi şu anda bölgedeki en tanınan merkezlerden… 250 mağazanın bulunduğu Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi açılınca birçok alışveriş merkezi ıstırap yaşadı. Bunlardan biri de Novada Ataşehir AVM oldu.

Turkmall ve Ataşehir Belediyesi iştirakinde 2013 yılında kapılarını açan Novada Ataşehir AVM, son periyotta belediyenin nikah salonu olarak kullandığı bir yer haline geldi. 14 bin metrekare yeri olan Novada Ataşehir AVM; Varyap Meridian, Dumankaya İkon, Ağaoğlu, Kent Plus, Up Hill üzere lüks konutlara, Fenerbahçe Ülker Spor ve Aktiflik Salonu ile Metropol İstanbul’a beş dakikalık arada yer alıyor.

İstanbul Finans Merkezi de Novada Ataşehir’in kuzey batısında inşa edildi. Novada Ataşehir AVM, Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Yerleşkesi ile Yeditepe Vakıf Üniversitesi Yerleşkesi’ne de çok yakın…

KİRACI OLDUĞU BİNADAN KENDİ BİNASINA GEÇECEK

Öğrendim ki geçen hafta Novada Ataşehir AVM satılmış. Satın alan da Fenerbahçe Üniversitesi. Metropol İstanbul’da kiracı olan Fenerbahçe Üniversitesi bu satın almayla önümüzdeki aylarda kendi binasında hizmet vermeye başlayacakmış. Satışın kaç paraya gerçekleştiğine ait biraz araştırma yaptım. Emlak etraflarında şu anda en makus alışveriş merkezinin metrekare yatırım bedeli 1000 dolar civarında olduğu belirtiliyor. Novada AVM’nin de en az 60 milyon doların üzerinde bir fiyata satıldığı konuşuluyor.

Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sıhhat Vakfı’nın kurucusu olduğu Fenerbahçe Üniversitesi, 24 Kasım 2016’da kuruldu. 2018 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Ali Koç başkanlığındaki idare misyona geldikten sonra üniversitenin işletme hakkı Medicana Sıhhat Grubu’na verildi. Taraflar 10 yıllık muahede yaptı. Muahedeye nazaran Fenerbahçe Üniversitesi’nin sahip olduğu gayrimenkuller ve işletme hakları da büsbütün Medicana kümesinin tasarrufuna bırakıldı. Üniversitenin Mütevelli Heyeti’nin Lideri da Medicana Küme İdare Heyeti Lideri Dr. Hüseyin Bozkurt oldu.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın