Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Yavuz’un sorumluluk alanın daraltılmasına helikopter gezileri mi neden oldu?

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Yavuz’un sorumluluk alanın daraltılmasına helikopter gezileri mi neden oldu?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
40 0

Burak ARTUNER

Jandarma Genel Komutanlığı, Bakan yardımcısı Mehmet Aktaş’a bağlanılırken, Bülent Turan’ın sorumluluk alanının daraltılmasının nedeninin genel komutanlığa ilişkin helikopteri, özel seyahatlerinde kullanması ve geçen hafta Ak Partili vekillerle ilgili yaptığı açıklamalar olduğu tez edildi. Ali Yerlikaya’nın içişleri bakanlığa koltuğuna oturmasının akabinde Bakan Yardımcılarından Bülent Turan Jandarma Genel Komutanlığı’ndan sorumlu, Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden sorumlu, Mehmet Sağlam, Kıyı Güvenlik Komutanlığı’ndan sorumlu, Münir Karaloğlu ise; AFAD’tan sorumlu bakan yardımcısı olarak görevlendirilmişti. Geçen 6 ayın akabinde evvelki gün İçişleri Bakanlığı’nda enteresan bir gelişme yaşandı. Ak Parti İstanbul ve Çanakkale milletvekillikleri ile TBMM Küme Başkanvekilliği vazifesinde bulunan Bülent Turan adeta kızağa çekildi. Daha evvel kendisine bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı misyonu Turan’dan alınarak bakan yardımcısı Mehmet Aktaş’a bağlandı.

YETKİLERİ DARALTILDI

Turan’ın Jandarma Genel Komutanlığı’ndan el çektirilen Turan’ın adeta misyon alanları da daraltıldı. Turan’ın sorumluluk alanları Sivil Toplumla Münasebetler Genel Müdürlüğü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, İç Güvenlik Stratejileri Daire Başkanlığı, Araştırma ve Etütler Merkezi ile TBMM Alakaları ile sonlandırıldı.

GÖREVDEN ALINMASININ NEDENİ HELİKOPTER SEYAHATLERİ Mİ?

Bülent Turan’ın sorumluluk alanının daraltılmasının nedeninin tasarruf genelgelerine karşıt olarak genel komutanlığa ilişkin helikopteri özel seyahatlerinde kullanması olduğu sav edildi. Turan bakan yardımcılığı koltuğuna oturmasından kısa bir mühlet sonra Balıkesir Milletvekili Adil Çelik’in oğlu Adil Burak’ın düğününe katılarak, nikâh şahidi olmuş, düğünden bir saat evvel valilik önünde düzenlenen karşılama merasimi ise yansılara neden olmuştu. Turan’ın o ziyaretinde de genel komutanlığın helikopterini kullandığı ileri sürülmüştü. Yeni misyon değişikliğinin akabinde Turan, toplumsal medya hesabındaki helikopterle yaptığı seyahat programlarının fotoğraflarını kaldırdı.

AK PARTİLİ VEKİLLERE SERT SÖZLER

Öte yandan Bülent Turan’ın sorumluluk alanının daraltılmasındaki öbür bir etkenin ise geçen hafta Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaptığı konuşmanın bardağı taşıran son damla olduğu ileri sürüldü. Turan lokal seçime sayılı günler kala konuşmasında Ak Parti Çanakkale milletvekillerini maksat tahtasına oturtarak “Çete üzere davranıp üç beş adamla yol yürümenin dışında bu memlekete hiçbir yararı olmayan, siyaseti yalnızca rant olarak gören adamların karışma hakkı olacak lakin çocukluğundan beri bu partinin içinde, Cumhurbaşkanının yanında siyasete her kademede olmuş Bülent Turan karışmayacak. Yok arkadaş, tabanına kadar karışacağız yanlış yaparsanız” demişti.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın