Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bahçeli: Terörist Belediye Başkanları ve Milletvekilleri İstemiyoruz – Türkiye’nin Gündemi için Çarpıcı Açıklama

Bahçeli: Terörist Belediye Başkanları ve Milletvekilleri İstemiyoruz – Türkiye’nin Gündemi için Çarpıcı Açıklama

admin admin - - 2 dk okuma süresi
33 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

“TÜRKİYE MUZ CUMHURİYETİ, KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR”

Hakkari Belediye Başkanı’nın görevden alınarak gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Bahçeli, “Bir teröristin seçimlerde aday gösterilmesi demokrasiye hakarettir. PKK’lı teröristin seçimlere katılması büyük bir skandaldır. Türkiye muz cumhuriyeti, kabile devleti değildir. Terörist belediye başkanı ve terörist milletvekili istemiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

CHP’YE ELEŞTİRİ

Bahçeli, CHP liderine yönelik eleştirilerini de sürdürerek, “CHP liderinin sözleri itibarlı değildir. Terör ve terörist konusunda merakı varsa, yanındaki DEM’li bölücülere baksın. Bize üslup uyarısı yapan kişinin önce kendi ağzını yıkaması tavsiyemdir.” ifadelerini kullandı.

“YUMUŞAYARAK HANGİ KARARA VARACAKSINIZ?”

Yumuşayarak hangi karara varacaklarını sorgulayan Bahçeli, “Şehitlerimize nasıl ihanet edeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Maksadınız ne? MHP’nin terörle ilişkilendirilmesi, yumuşama pozları veren kişilerin edepsiz beyanatıdır.” diye konuştu.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Partisinin ve Ülkü Ocakları’nın yargıya intikal etmiş bir cinayet davasında suçlanmasını eleştiren Bahçeli, “Hesaplaşacağız ama helalleşmeyeceğiz. Ülkücü katilleri asla unutmadık.” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı bu önemli açıklamalar, Türkiye gündeminde geniş yankı buldu. Bahçeli’nin sert ve kararlı duruşu, terör ve terör örgütleriyle mücadele konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Türk siyasetindeki önemli aktörlerden biri olan Bahçeli’nin açıklamaları, ülke genelinde dikkatle takip edilmeye devam ediyor.

Bahçeli’nin konuşmasında vurguladığı gibi, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve terör örgütleriyle mücadelede kararlı bir duruş sergilenmesi gerektiğini hatırlatmak önemlidir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü tehdide karşı, millet olarak birlik olup kararlı bir şekilde mücadele etmeliyiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın