Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Polis ekipleri önlemli: Şehir güvenliği için harekete geçti!

Polis ekipleri önlemli: Şehir güvenliği için harekete geçti!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
42 0

Maltepe’de Patlamamış El Bombası İhbarı

Maltepe’de bulunan bir apartmanın bodrum katında patlamamış el bombası ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Cadde üzerinde geniş güvenlik önlemi alan ekipler, şüpheli cismin incelenmesi için harekete geçti.

İhbar Üzerine Polis Ekipleri Harekete Geçti

Maltepe Fındıklı Mahallesi’nde bulunan Gazi Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki 3 katlı binanın bodrum katında, vatandaşlar el bombasına benzettiği bir cisim gördü. Durumu hemen polise bildiren vatandaşlar, şüpheli cismin incelenmesi için yardım istedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak şerit çekti. Olay yeri inceleme ekipleri, el bombası biçimindeki cisim üzerinde detaylı incelemelerde bulundu ve patlayıcı olup olmadığını belirlemek için çalışmalarını sürdürdü.

Patlayıcı Olup Olmadığı Belirlenemedi

Polis ekipleri yaptıkları incelemeler sonucunda şüpheli cismin patlayıcı olup olmadığını belirleyemedi. Bu nedenle cisim, kriminal laboratuvara gönderilerek detaylı analizler için incelenmek üzere Emniyet’e teslim edildi.

Mahalle sakinlerinden Sefa Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yolda yürürken polis ekiplerini gördüm. Durumu sorduğumda bana el bombası olduğunu söylediler. Daha sonra yapılan açıklamada, patlamamış bir bomba bulunduğu belirtildi. Olay yeri inceleme ekipleri, şüpheli cisimi alarak detaylı incelemeler için laboratuvara götürdü” şeklinde konuştu.

Maltepe’de yaşanan bu olay, çevrede tedirginliğe neden olurken polis ekipleri konuyla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın