Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Tutuklanan Eylem Tok ve oğlu, Mısır’dan sonra ABD’de de soruşturulacak.

Tutuklanan Eylem Tok ve oğlu, Mısır’dan sonra ABD’de de soruşturulacak.

admin admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Eylem Tok ve Oğlunun Yurtdışına Kaçışı

Yazar Eylem Tok’un oğlu, bir trafik kazasında bir kişinin ölümüne neden olduktan sonra yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili olarak yapılan çalışmaları açıkladı.

Olayın Detayları

18 yaşından küçük ve ehliyetsiz olan çocuğun bir trafik kazasında bir kişinin ölümüne sebep olduğu ve ardından yurtdışına kaçırıldığı belirtildi. Bu durum üzerine Eylem Tok hakkında tutuklama kararı verildi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olayın detayları hakkında bilgi verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada olayın Mısır’dan ABD istikametine doğru gerçekleşen bir kaçışla sonuçlandığını belirtti. Bu durum üzerine ülkemize iade edilmesi için gerekli adımların atıldığını açıkladı.

İade Süreci ve Adli Soruşturma

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İstanbul Eyüpsultan’da gerçekleşen trafik kazasıyla ilgili soruşturma titizlikle yürütülmektedir. 18 yaşından küçük T.C. hakkında ‘Taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma’ suçundan ve annesi Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu Kayırma’ suçundan tutuklama kararı verilmiştir.”

Aynı zamanda Tunç, olayın ardından Mısır’a kaçtıkları belirlenen T.C. ve annesi hakkında Türkiye’ye iade sürecinin başlatıldığını ve Mısır adli makamlarıyla temas kurulduğunu ifade etti. İade süreci titizlikle takip edilmekte olup, adli soruşturma devam etmektedir.

Kazada hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlara acil şifalar diliyoruz.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamaları doğrultusunda, Eylem Tok ve oğlunun yurtdışına kaçışıyla ilgili süreç devam etmekte ve adaletin sağlanması için gerekli adımlar atılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın