Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ruhsatsız klinikte ölen kadının doktoru serbest bırakıldı: Skandal karar!

Ruhsatsız klinikte ölen kadının doktoru serbest bırakıldı: Skandal karar!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
5 0

Nevşehir’de Ozon Tedavisi Gören Kadının Ölümü

Nevşehir’de ozon tedavisi görmekte olan bir kadının özel bir klinikte fenalaşarak hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak klinik hekimi gözaltına alındı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın Detayları

Güzelyurt Mahallesi Vefa Küçük Caddesi’ndeki özel kliniğe giden 36 yaşındaki Eda Özen, ozon tedavisi sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Özen, Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde beyninde emboli oluşması sonucu hayatını kaybetti. Bu durum üzerine ailesinin şikayeti doğrultusunda Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve klinik hekimi dahiliye uzmanı B.B. gözaltına alındı.

Hekimin Durumu

Gözaltına alınan hekim B.B., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet savcılığındaki sorgusunun ardından hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak kentteki özel hastanede çalışırken ayrılıp açtığı özel klinik, ruhsat başvurusu yapılmadığı için yetkililerce mühürlenmişti.

Cenaze Töreni

Eda Özen’in cenazesi, Kurşunlu Camisi’nde kılınan namazın ardından aile mezarlığında toprağa verildi. İki çocuk annesi olan Özen’in ani ölümü, ailesi ve yakınlarını derin bir üzüntüye boğdu. Özen’in ölümüyle ilgili detaylı bir soruşturma devam etmekte olup, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için gerekli adımlar atılmaktadır.

Bu tür sağlık hizmetleri alırken dikkatli olmak ve uzman hekimlerden destek almak son derece önemlidir. Ozon tedavisi gibi alternatif tıp uygulamaları öncesinde mutlaka uzman bir doktora danışılmalı ve tedavi süreci titizlikle takip edilmelidir. Sağlık her şeyden önemlidir ve bu tür acı olayların yaşanmaması için gereken özen gösterilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın