Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Seçil Erzan’ın ‘Korkuyorum’ Dediği Kişi Birinci Sefer Konuştu!

Seçil Erzan’ın ‘Korkuyorum’ Dediği Kişi Birinci Sefer Konuştu!

admin admin - - 6 dk okuma süresi
9 0

Ünlü futbolcularının da ortalarında bulunduğu bireylerin milyonlarca dolar dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan’ın, sözünde, Kapalıçarşı’daki birinden para aldığını belirterek, “Korkuyorum, katiyen ismini veremem” dediği kişi olduğu öne sürülen Cüneyt Demir, hakkındaki tezleri yalanladı.

Erzan’ın memleketi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde pansiyon işletmeciliği yapan Demir, kendisinin de 150 bin dolar dolandırıldığını söyledi.

Hem bankadan hem de Erzan’dan şikayetçi olan Demir, 25 Nisan’da hata duyurusunda bulunduğunu ve bu kapsamda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tabir verdiğini lisana getirdi.

“BANKA, BANA DOLANDIRILDIĞIMI SÖYLEDİ”

Demir, fona para yatırmasının Erzan’ın babası ile birlikte çalışan bir yakınının gelip, arkadaşının kızı Seçil Erzan’ın banka müdürü olduğunu ve karlı bir fon yönettiğini söylemesi üzerine bankada bulunan parasını çekip, Erzan’ın yanındaki Nazlı Can’a teslim etmesi ile başladığını anlattı.

Seçil Erzan’a 3 Mart’ta parayı verdiğini söyleyen Demir, “23 Mart’ta verecekti. 23 Mart gelince vermedi. Ortadan birkaç gün daha geçti. En sonunda o denli günler birbirini takip etti. Mesajlaştık. Birkaç sefer telefonla görüştük. Bana falan gün, ‘İstanbul’da paranı vereceğim’ dedi. Lakin o gün gittiğimde, kendisine ulaşamadım. Münasebetiyle çalıştığı bankaya müracaat ettim. Banka da kendisinin izinde olduğunu, çalıştığı şubenin izinde olduğunu, bana genel müdürlüğe ulaşmamı söylediler. Bunun üzerine kalktım, genel müdürlüğe ulaştım. Genel müdürlük de o gün cuma günüydü, dedi ki ‘bugün geç oldu, pazartesi gel.’ Ayın 10’una denk geldi. Ayın 10’unda gittiğimde, bir daha görüşemedik ve ayın 11’inde salı günüydü; banka müfettişleri ile bankada görüştüm. Orada bana; ‘parayı nereden verdin, ne formda verdin, nasıl verdin?’ diye sorular sordular. Orada dolandırıldığımı anladım. Oradaki müfettiş arkadaşlar, bana onun bu türlü bir fonunun olmadığını, aslında dolandırıldığımı söylediler” dedi.

“KAPALIÇARŞI’YA 2 DEFA GİTTİM”

Hakkında Seçil Erzan’ı tehdit eden kişi olduğu tarafında savlar çıkarıldığını söyleyen Demir, kelamlarını şöyle sürdürdü;

*Oysaki gerek Seçil Erzan ile olan görüşme kayıtlarımda ve onun bana gönderdiği bildiriler savcılık belgesinde mevcuttur. Tehdit ettiğime dair en ufak bir ispat olmadan bununla alakalı kabahat duyurusunda bulunacağım.

*Kapalıçarşı’da dövizci değilim, Çorlu’da bir esnafım. Hayatım boyunca Kapalıçarşı’ya 2 sefer gitmişliğim vardır. Olayın esasen mağdur tarafıyım, burada dolandırıldım, birikimlerimden 2 daire paramız gitti.

*Bütün birikimimiz gitti. Üstüne üstlük bu türlü kara bir leke ile tabir edilmesi hem onurumu hem gururumuzu inanılmaz halde etkiledi. Ruhsal olarak da bizi mahvetti. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekiyor.

*Onurumla, gururumla, namusumla, gururumla çalışırım ve bu ülkede vergisini tertipli ödeyen insanlardan birisiyim. Benim ne Seçil Erzan hakkında bir tehdidim var ne de Seçil Erzan’ı tehdit edecek bir durumum var.

*Kesinlikle bu bahis temelsiz, bunun hakkında da pazartesi günü gerekli hata duyurusunda bulunacağım. Adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inanıyorum. Bu kadar karmaşık bir durumun kısa bir vakitte çözülmeyeceğini biz de biliyoruz. Fakat sürecin takipçisiyiz, artık göreceğiz.

“SEÇİL İLE KAPALIÇARŞI’DA BULUŞTUM”

*Seçil Erzan ile Hasan Ç., vasıtasıyla tanıştık. Hasan abinin yönlendirmesi ile Seçil Erzan, o devirde aradı beni, gittik, görüştük. Ondan sonra iki ayağımı bir ayakkabıya soktu. Nasıl olduğunu da anlamadım esasen. İki gün içinde o denli bir allak bullağa getirdi. Buradan şubedeki paramı Kapalıçarşı’daki bir banka şubesine transfer ettim.

*Oraya gittim, oradan paramı çektim. Oradan bir puan daha uyguna döviz alacağız diye döviz yaptım. Kapalıçarşı’nın alt tarafında Seçil Erzan ile buluştum. Bana orada müşteri ziyaretine geldiğini, akşam Çorlu’ya geleceğini söyledi, ‘paranı burada teslim et, sana Çorlu’da akşam makbuzlarını getireceğim’ dedi. Ayrıyeten paramızı o denli büyük paralar kazanacağız diye de vermedik ona.

*150 bin dolar verdim, yanımda Nazlı Can da vardı. Olağan fona koyacak diye verdim. Olağan bir fonla paramızı kıymetlendirecek diye verdim. Bunu vermemin sebebi de Hasan Ç., uzun yıllardır parasını o bankanın fonunda tutuyor diye.

*Hem Hasan abiyi bilmem, tanıyıp güvenmem hem de Seçil hanımım ailesini çok yeterli tanımam. 10- 13 yıl birlikte esnaflık yaptık. Benim Seçil Erzan’ı tehdit ettiğimi, benden korktuğu üzere haberler çıktı. Katiyetle benim Seçil Erzan’ı ne tehdit etmişliğim var ne tehdit edecek bir durumum var ne de benim onunla o denli bir konumum var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın