Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Mossad’ın Sırlarını Açığa Çıkaran 6 İsim Tutuklandı

Mossad’ın Sırlarını Açığa Çıkaran 6 İsim Tutuklandı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Mossad’a Bilgi Sızdıranlar Yakalandı

Geçtiğimiz günlerde MİT’in yürüttüğü operasyon sonucunda Mossad’a bilgi sızdırdıkları iddia edilen 7 kişi yakalandı. Operasyonda adı geçen isimler arasında eski emniyet amiri Hamza Turhan A. da bulunuyordu. Hamza Turhan A.’nın Mossad’a bilgi sızdırmak için özel dedektiflik yaptığı ve para karşılığı bu bilgileri servise aktardığı tespit edildi.

Hamza Turhan A.’nın Mossad İle İlişkisi

Belgrad’da 2019 yılında Mossad’dan eğitim aldığı belirlenen Hamza Turhan A., İsrail gizli servisinin “Victoria” kod adlı ajanı üzerinden temasa geçmişti. Mossad, Hamza Turhan A.’yı önce basit işlerde kullanmış, daha sonra gizli haberleşme uygulamaları kullanırken resmi kayıtlara yansımaması için ödemeleri kripto para cinsinden yapmıştı.

Operasyonun Detayları

Operasyonun detaylarına göre, Hamza Turhan A. sadece bilgi sızdırmakla kalmamış, aynı zamanda tehdit ve takip eylemlerinde de bulunmuştu. Hedeflerinin araçlarına yerleştirdiği takip cihazıyla konumlarını Mossad’a anlık olarak ilettiği ve bu kişileri taciz ettiği iddia edilmişti. Ayrıca, operasyon sırasında bazı Filistinlilere ait şirketlerin bilgilerinin de para karşılığı Mossad’a sızdırıldığı ortaya çıkmıştı.

Yakalanan diğer şüpheliler arasında FETÖ’den ihraç edilen polis İsmail K., polislikten ihraç edilen Özkan Ş., emekli polis Ercan K., vergi dairesi çalışanı Mehmet Y. ve özel sektörde çalışan Funda K. de bulunuyordu. İsmail K.’nin evinde yapılan aramada ise 4,5 kilogram uyuşturucu ve hassas terazi ele geçirilmişti.

Operasyon sonucunda Mossad’a bilgi sızdıran şüpheliler adli makamlara sevk edilirken, MİT’in bu tür casusluk faaliyetlerine karşı hassas bir şekilde çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın