Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Mahzen-7 Operasyonlarıyla Bir Suç Çetesi Daha Devre Dışı Bırakıldı!

Mahzen-7 Operasyonlarıyla Bir Suç Çetesi Daha Devre Dışı Bırakıldı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

İstanbul’da “Mahzen-7” Operasyonuyla Organize Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul’da gerçekleştirilen “Mahzen-7” operasyonu hakkında bilgiler paylaştı. Operasyonun elebaşılığını yapan Muhammed Uray’ın liderliğindeki organize suç örgütü çökertildi ve 27 şüpheli yakalandı.

Operasyonun Detayları

Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, “Mahzen-7” operasyonu, “Memocan” lakaplı Muhammed Uray’ın liderliğindeki organize suç örgütünün çökertilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda, örgüt üyeleri arasında bulunan elebaşının da dahil olduğu 27 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonlar, Ümraniye, Ataşehir ve Üsküdar ilçelerinde faaliyet gösteren organize suç örgütü üyelerinin suçlarını ortaya çıkardı. Örgüt üyelerinin işlediği suçlar arasında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, nitelikli yağma, kasten yaralama, mala zarar verme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliği tehlikeye sokma, silahlı tehdit ve kanuna muhalefet gibi suçlar yer aldı.

Operasyon Sonuçları

Operasyonlar sonucunda, 13 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, 2 adet hassas terazi ve çok miktarda para ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren polis ekipleri tebrik edilerek, ellerindeki silahlarla organize suç örgütlerine karşı verilen mücadelede önemli bir adım atıldı.

Sonuç olarak, İstanbul’da gerçekleştirilen “Mahzen-7” operasyonuyla organize suç örgütlerine karşı kararlı bir mücadele yürütülmekte ve halkın güvenliği için gerekli adımlar atılmaktadır. Emniyet güçlerinin başarılı operasyonları, suç örgütlerinin çökertilmesi ve adaletin sağlanması adına önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Allah polislerimizin yardımcısı olsun ve milletimizin duaları onlarla olsun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın