Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Genç muhtar Şirinler Köyü’nde göreve başladı!

Genç muhtar Şirinler Köyü’nde göreve başladı!

admin admin - - 4 dk okuma süresi
34 0

Genç Muhtar Mustafa Doğan, Şirinler Köyünde Yeni Dönem

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı 100 haneli Şirinler köyünde yaşları 45, 59, 64 ve 65 olan 4 adayı geride bırakan 20 yaşındaki Mustafa Doğan, yeni muhtar seçildi. Köyde bulunan eksiklikleri tespit edeceğini ifade eden Doğan; yol, mezarlık ve köprü projesini hayata geçireceğini dile getirdi.

Genç Yaşına Rağmen Başarıya Ulaştı

Ulus ilçesine bağlı Şirinler köyünde babasıyla birlikte çiftçilik yapan, lise mezunu Mustafa Doğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde köy muhtarlığına adaylığını koydu. Genç yaşına rağmen mevcut muhtarın da aralarında bulunduğu yaşları 45, 59, 64 ve 65 olan adayları geride bırakarak seçimi kazandı. 108 geçerli oyun sayıldığı 100 haneli köyde 35 oy alan Doğan, köy muhtarı seçildi.

Proje ve Hedeflerini Açıkladı

Köydeki eksiklikleri gördükten sonra aday olmaya karar verdiğini söyleyen Mustafa Doğan, “Köyde yaşayan vatandaşlarımızın bana çok desteklerini gördüm ve seçimi kazandım.” dedi. Köyde bulunan eksikleri tespit ederek yardım isteyeceklerinin altını çizen Doğan, “Şu anda yol ve mezarlığımıza köprü projem var. İnşallah bunları hayata geçireceğiz. Seçimden önce benim 20 yaşında olduğumu duyanlar çok şaşırıyorlardı. Bana, ‘Yaşın küçük sana oy vermezler’ demişlerdi. Şimdi çok şaşırıyorlar ve ‘Genç dinamik muhtarımız’ diyerek benim çalışma azmimi daha artırıyorlar.” dedi.


Mustafa Doğan, genç yaşına rağmen diğer adayları geride bırakarak muhtar seçildi.


Doğan, köydeki eksiklikleri gidermek için projelerini hayata geçireceğini belirtti.


Köylüler, genç muhtarlarının başarısından ve projelerinden memnuniyetlerini dile getirdi.


Köylüler, genç muhtarlarının kazanmasıyla umutlu ve mutlu olduklarını belirtti.

Köylülerden Şaban Ünal (60) ise, “Köyümüzde genç bir muhtarımızın kazanması bizleri çok sevindirdi. Biz muhtarımızın başarılı ve köyümüze faydalı olacağını düşünüyoruz. Genç muhtarı duyanlar bize, ‘En genç muhtarı seçtiniz’ diye güzel tepkiler verdi. Biz bu durumdan çok mutluyuz.” diye konuştu.

Mustafa Doğan’ın genç yaşına rağmen köydeki sorunları çözmek için gösterdiği çaba, köylülerin ve destekçilerinin takdirini kazanmış durumda. Şirinler köyünde yeni dönem, genç ve dinamik bir muhtarın liderliğinde ilerleyecek gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın