Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Beşiktaş’taki gece kulübü yangınında gözaltı sayısı 11’e yükseldi: Operasyon devam ediyor!

Beşiktaş’taki gece kulübü yangınında gözaltı sayısı 11’e yükseldi: Operasyon devam ediyor!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
36 0

Beşiktaş’ta Yangınla İlgili 11 Kişi Gözaltına Alındı

Beşiktaş’ta, 29 işçinin hayatını kaybettiği gece kulübündeki yangına ilişkin soruşturma devam ediyor. Sahne platformu firması yetkilisi 2 kişi daha gözaltına alındı ve gözaltı sayısı 11’e yükseldi.

Yangınla İlgili 11 Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul Gayrettepe’de bulunan ‘Masquerade’ isimli gece kulübündeki tadilat sırasında çıkan yangın sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında, iş yeri sahipleri Mehmet Menduh C. ve Şahzade Ş. ile sorumlu müdür İsmet Ş., işletme müdürü Arda Arman P. ve iş yeri muhasebecisi Salim A. gözaltına alındı. Tadilat ile ilgili metal işleri sorumlusu Kahraman E., metal işleri firma sahibi Çağatay A., mobilyacı Ercan E. ve iş yeri ortağı Fatma D. ise diğer gözaltına alınan isimler arasında.

Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’nde ifadeleri alınan 9 kişi için ek gözaltı süresi talep edilirken, mobilyacı Ercan E.’nin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı belirlendi. Devam eden soruşturma kapsamında gece kulübünün teknik servis personeli İbrahim B. (36) da polis tarafından gözaltına alındı.

Yeni Gözaltılar ve İfade Süreçleri

Gözaltındaki kişilerin ifadeleri halen devam ederken, yaşanan olayla ilgili yeni gözaltıların olabileceği belirtildi. Sahne platformu firmasının sahibi Dursun Ç. ile teknik servis sorumlusu Sibel Ç. da savcılık talimatıyla gözaltına alındı. İfade işlemleri tamamlanan şüphelilerin yarın adliyeye sevk edileceği açıklandı.

Beşiktaş’taki iş yerlerinin yüzde 85’i kaçak çıktı, belediye “neden göz yumuldu?” sorusunu yanıtsız bıraktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın