Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Doğumda Başkasına Satılan İkizler TikTok Videosuyla Birbirini Buldu!

Doğumda Başkasına Satılan İkizler TikTok Videosuyla Birbirini Buldu!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
1 0

Amy Khvitia ve Ano Sartania, 19 yaşına kadar birbirlerinin varlığından haberdar değildi. 19 yaşına gelene kadar birbirlerinden ve neler yaşadıklarından haberleri olmadı. Bir televizyon programı ve TikTok görüntüsü, onların başlarına geleni keşfetmelerine ve birbirlerini tanımalarına kapı araladı.

Amy ve Ano’nun birbirlerini keşfetmelerinin öyküsü, 12 yaşındalarken başladı. Amy, vaftiz annesinin Karadeniz kıyısındaki konutunda, en sevdiği televizyon programı olan yetenek yarışını izliyordu. Ekranda dansını izlediği kızın, kendisine ne kadar çok benzediğini fark etti. Benzemekten öte, aynısıydı.

Amy ailesine bu mevzudan bahsetti lakin üstünde durmadılar. Annesi “İnsanlar çift yaratılmıştır” deyip geçti.

Yedi yıl sonra, 2021’in Kasım ayında, bu kere Amy Tiktok’a bir görüntü attı. Mavi saçları ve kaşındaki piercing görülüyordu. 320 kilometre uzaktaki Tiflis’te, 19 yaşındaki Ano Sartania’ya bir arkadaşı bu görüntüyü gönderdi. Ano, “Bana ne kadar benziyor” diye düşündü. Ano bu kızın izini sürmek istedi fakat internette bulamadı. Üniversitenin WhatsApp kümesine bu görüntüyü gönderdi ve yardım istedi. Sonunda Amy’yi tanıyan birisi, onları Facebook’ta buluşturdu. Amy, yıllar evvel yetenek yarışını izlerken ekranda gördüğü kızla yollarının tekrar kesiştiğini çabucak anladı, “Yıllardır seni arıyordum” dedi. Ano’nun karşılığı, “Ben de” oldu.

İKİZ OLDUKLARINI ANLADILAR

Bir hafta sonra yüz yüze buluşmaya karar verdiler. Amy, Ano ile birinci kere karşı karşıya geldi: İkiz olduklarını anladılar. Hakikatle yüzleşince, ailelerine dönüp gerçeği anlatmalarını istediler. 2002’de doğumdan sonra diğer aileler tarafından evlat edinilmişlerdi. Amy, tüm hayatının bir palavra üzerine şurası olduğunu düşündü. Ano da kızgındı lakin tek istediği, sıkıntı diyaloglara girmek yerine, hayatının devam etmesiydi.

DOĞUM DOKÜMANLARI ORTAYA ÇIKARDI

İkizler, doğum evraklarındaki tarihlerin yanlış olduğunu ortaya çıkardı.

Amy’nin şu anki annesi, o vakitler çocuk sahibi olamadığını, bir arkadaşının hastanede sahipsiz bir bebek

İkizler daha sonra annelerinin kendilerine yaptığı açıklamayı anlatıyor. Anneleri, doğum sonrası komaya girmiş. Uyandığında, hastane işçisi, bebeklerin doğum sonrası öldüğünü söylemiş. Amy ve Ano ile bir ortaya gelmek, anneleri Azo’ya yeni bir hayat emeli vermiş. Şu anda çok yakın olmasalar da hala temas halindeler. Ano, “Hayatımda her vakit eksik bir modül varmış üzere hissediyordum” diyor: “Her vakit, siyah giymiş bir kızın beni takip edip etrafımda dolandığını, bana günümün nasıl geçtiğini sorduğunu hayal ederdim.”

Bu niyet, Amy’yi bulduğunda başından silinip gitmiş.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın