Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Yeğenini Çöp Evde Tutan Teyzeye Beraat!

Yeğenini Çöp Evde Tutan Teyzeye Beraat!

admin admin - - 4 dk okuma süresi
32 0

Bursa’da, kaçırdığı öne sürülen yeğeni Cem Muhammet A.’yı (10) çöp mesken haline gelen dairede kilitli odada alıkoyduğu teziyle tutuklanan Kamuran Pınar Acar’ın, 27 yıl mahpus cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşmasında, sanığın tahliyesine karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’ndeki bir apartmanda dairesi olan Aydın S., meskenini 1 Temmuz 2020’de Kamuran Pınar Acar’a kiraya verdi. Acar, konut sahibine hiç kira ödemedi. Bunun üzerine Aydın S., avukatı Batuhan Arısoy aracığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4’üncü İcra Hukuk Mahkemesi’nde görülen davalara Kamuran Pınar Acar katılmadı. Mahkeme, mart ayında kira borcunu ödemesi için Kamuran Pınar Acar’a tebligat gönderdi. Acar, kira borçlarını ödemeyince mahkeme, konutun tahliye edilmesini kararlaştırdı. Kararın akabinde konuta giden icra grubu, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırdı. Kapının açılmasıyla gruplar, çöp konutla karşılaştı. Meskenin giriş kapısının kilidi yenisiyle değiştirildikten sonra gruplar konuttan ayrıldı. Sonraki gün çilingir yardımıyla konuta giren Kamuran Pınar Acar, mahkemenin tahliye kararına uymayıp, meskene girmeye devam ettiği gerekçesiyle gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Kamuran Pınar Acar, sözünün akabinde hür bırakıldı.

Bu sırada çöp konutun temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi takımlarına haber verildi. Meskene gelen gruplar, paklık çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu belirledi. Kapıyı kırıp içeri giren paklık vazifelileri, çöplerle dolu odada baygın halde yatan çocukla karşılaştı. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesiyle, sıhhat ve polis gruplarına haber verildi. Çöp meskende tutulan çocuk, sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Yaklaşık 1 yıldır odada kilitli tutulduğu düşünülen çocuğun saçlarıyla tırnaklarının uzadığı, çok zayıfladığı ve bedeninde yaralar olduğu görüldü.

YEĞEN MUHAFAZA ALTINDA

Olayın akabinde polis takımları, çocuğun kim olduğunu ve neden çöp meskende tutulduğunu belirlemek için soruşturma başlattı. Takımlar, Kamuran Pınar Acar’a ulaşamadı. Çocuğun Acar’ın kız kardeşi Yasemin A.’nın olduğu ve isminin de Cem Muhammet A. olduğu belirlendi. Kamuran Pınar Acar’ın uzun vakittir kardeşiyle görüşmediği ve yeğenine de kendi baktığı, onu meskende kilitli odada tuttuğu belirlendi. Yeğenini 1 yıldır alıkoyduğu teziyle yine gözaltına alınan teyze Kamuran Pınar Acar, emniyetteki süreçlerinin akabinde ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Kamuran Pınar Acar, Bursa Yenişehir Bayan Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın