Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Yaşama Hakkı İçin Hukuk Mücadelesine Başlıyorum: İnsan gibi yaşamak için ilk adımı attım!

Yaşama Hakkı İçin Hukuk Mücadelesine Başlıyorum: İnsan gibi yaşamak için ilk adımı attım!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
32 0

Sinan Ateş Davası Bugün Başlıyor

Ayşe Ateş, bugün Sincan Cezaevi’nde görülecek olan Sinan Ateş Davası öncesinde duygularını sosyal medya hesabından paylaştı. Ateş, “Yarın iki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü” ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş Davası: 25 Soruda Suikast

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili açılan dava, bugün ilk duruşmasıyla başlıyor. Davaya dair detaylar ve suikastte adı geçenler, soruşturma sürecinde yaşananlar ve siyasete yansımalarıyla ilgili 25 soruda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayşe Ateş: “Adalet İstiyoruz, Adalet!”

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, davanın ilk duruşması öncesinde adalet talebini dile getirdi. Ateş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada adaletin sağlanmasını ve toplumsal huzurun anahtarının adalet olduğunu vurguladı. Kendilerine yapılan haksızlığın düzeltilmesini ve cinayetin aydınlatılmasını beklediklerini belirtti.

Ayşe Ateş’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Hiç kimse bu kadar delil varken cinayeti yalnızca kör bir kayıkçının gördüğüne ikna olmamızı; kendini suç işleme özgürlüğüne sahip seçkin kitle zanneden bir kalabalığın ‘Artık yasa dışı diye bir şey yok, çünkü bize yasa yok’ dayatmasını kabullenmemizi beklemesin.”

Babalarının Katilleri Elini Kolunu Sallayarak Sokakta Gezmeye Devam Ederse

Ayşe Ateş, açıklamasında ayrıca şu sözlere yer verdi: “Berrak suyu bulandırmaya, aklımızla alay etmeye kalkmasın. Yarın iki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü. Biliyorum ki ben vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak. Ne çocukluklarını ne de gençliklerini yaşayabilecekler. Bizi bu mücadelede yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim.”

Ayşe Ateş’in bu duygusal ve güçlü açıklamaları, Sinan Ateş Davası’nın toplumda yarattığı etkiyi gözler önüne seriyor. Dava süreci yakından takip edilmeye devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın