Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Yağmur ve Fırtına Eğitime Engel Oldu: Hatay’da İki İlçede Okullar Tatil Edildi!

Yağmur ve Fırtına Eğitime Engel Oldu: Hatay’da İki İlçede Okullar Tatil Edildi!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
30 0

Hatay Valiliği, merkez Antakya ve Defne ilçelerinde meydana gelen şiddetli yağış nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Vali Mustafa Masatlı, yaşanan yağışın etkisiyle tüm ekiplerin sahada görevlerini başarıyla yerine getirdiğini belirtirken, ayrıca kriz masası oluşturulduğunu açıkladı.

Kentte son 24 saat içinde yapılan 167 ihbardan 157’sinin su baskını olduğunu aktaran Vali Masatlı, AFAD Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezi’nde kurum müdürleriyle bir araya geldi. Yaşanan olumsuz durumları en kısa sürede çözüme kavuşturmak için tüm kamu, kurum ve kuruluşlarının aktif bir şekilde görevlerini yerine getirdiğini vurgulayan Masatlı, “Yaşanan kuvvetli yağışlar sonucunda derelerde su taşkınları ve bazı bölgelerde vatandaşların mahsur kaldığı ihbarlar aldık. Şu ana kadar müdahalelerimizi gerçekleştirerek vatandaşlarımızı kurtardık ve güvenli yerlere yerleştirdik. Şehrimizde herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

Vali Masatlı, kentteki yağış miktarının kritik seviyeye ulaştığını belirtirken, okullar konusunda da gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Sadece Antakya’da belirli bölgelerde okulların yarın için tatil edileceğini açıklayan Masatlı, bu durumun genel bir uygulama olmadığını, sadece kısmi olarak Antakya’nın dağlık bölgelerini kapsadığını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk ise, alt yapı eksikliklerinin farkında olduklarını ve şehrin alt yapısını güçlendirmek için çalışmalara hızla başlayacaklarını söyledi. Hemşerilerinden sabır isteyen Öntürk, alt yapıyı güçlendirerek şehrin daha sağlam bir profilde olmasını hedeflediklerini ifade etti.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Antakya ve Defne ilçelerindeki tüm okullarda bir günlük eğitim arasının olduğu belirtildi. Ayrıca, Vali Masatlı başkanlığında oluşturulan kriz masasının, ilgili kurum yetkilileri ile bir araya gelerek yapılan müdahalelerin değerlendirildiği bilgisi paylaşıldı. Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında AFAD ve diğer ilgili kurumların 315 araç ve 666 personel ile çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın