Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Tugay, şirkette büyük değişiklikler yaparak 5 üst yöneticiyi görevlerinden aldı!

Tugay, şirkette büyük değişiklikler yaparak 5 üst yöneticiyi görevlerinden aldı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
32 0

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, seçimlerin ardından belediye üst yönetiminde değişikliklere gitti. Tugay, İZSU ve İZENERJİ genel müdürleri ile 3 daire başkanını görevden aldı. Bunun yanı sıra yeni genel sekreter konusunda da açıklamalarda bulundu.

İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu’nun görevden alınmasının ardından eski genel müdür yardımcısı Gürkan Erdoğan atandı. Aynı şekilde İZENERJİ Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Türkoğlu, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ali Kılıç, Bilgi İşlem Daire Başkanı Ata Temiz ve Ulaşım Daire Başkanı Kadir Efe Oruç da görevden alındı. İZENERJİ’de ise Erhan Uzunoğlu’nun göreve getirileceği bilgiler arasında. Belediye şirketlerinde kadro operasyonunun devam edeceği ve hafta içinde çeşitli atamaların yapılacağı ifade edildi.

Yeni genel sekreter konusunda ise Cemil Tugay, partisinin 23 Nisan törenindeki açıklamalarında şunları söyledi: “Bu konuyu şaşkınlıkla izliyorum. Gerçek içerikle alakasız bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Aykut Erdoğdu bizim çok değerli milletvekillerimizden. Ekonomi ve iktisat konusunda önemli birikimleri olan partimizin kıymetlilerinden biridir. Acaba böyle bir seçenek olabilir mi diye genel merkezimizin bunu dile getirmesiyle, biz de arkadaşlarımızla bunu değerlendirdik. Ancak bu süreçte herhangi bir gerilim yaşanmadı. Sonuçta İzmir’de genel sekreterlik yapacak kişinin kim olacağına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir halkı karar verecektir.”

Aykut Erdoğdu ise genel sekreterlik görevine gelmeyecek. Tugay, Erdoğdu’ya bölgesel bir görev verileceğini belirterek, “Ege Bölgesi’nin illerinin tamamında koordinasyon sağlayacak bir planlama ajansı yapısı kurulacak ve değerli vekilimiz Aykut Erdoğdu da orada görev alacak. Bu konuda genel başkanımız nihai kararı verdi. Başka bir yapıyla beraber hem İzmir’e hem de Ege Bölgesi’ndeki diğer illere hizmet edecek yapıda görev yapacak.” şeklinde konuştu.

Bu değişikliklerle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetiminde yeni bir dönem başlarken, Cemil Tugay’ın kararları yakından takip edilmeye devam edecek. Tugay’ın belediye yönetiminde yapacağı diğer atamaların nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın