Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Soruşturmanın Firari İsmi Serdar Sertçelik Artık Peşinde!

Soruşturmanın Firari İsmi Serdar Sertçelik Artık Peşinde!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
33 0

Son dakika haberleri arasında yer alan Ayhan Bora Kaplan soruşturması, yeni bir gelişmeye sahne oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, soruşturmanın iki numaralı sanığı olarak bilinen Serdar Sertçelik, sahte bir Gürcistan pasaportu kullanarak Macaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Bu durum, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, kasten öldürme ve suçu gizleme gibi suçlamalarla karşı karşıya kalan Sertçelik’in iadesi için sürecin başlatıldığını ortaya koydu.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yapılan açıklamaya göre, Sertçelik’in Fransa’nın başkenti Paris’te olduğu düşünülürken, Karadağ’da olduğu tespit edildi. Bu bilgi, hemen Adalet Bakanlığı ile paylaşılarak Interpol tarafından “Kırmızı Bültenle Arama Kararı” çıkarıldı. Sertçelik, kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığını öğrenir öğrenmez Karadağ’dan Sırbistan üzerinden Macaristan’a kaçmaya çalıştı ve Gürcistan sahte pasaportu ile yakalandı. Adalet Bakanlığı da şahsın iadesi için adli süreci başlattı.

Sertçelik’in elektronik kelepçe bulunmasına rağmen yurt dışına kaçması dikkat çekici bir durum olarak karşımıza çıkıyor. İçişleri Bakanlığı’nın müfettişler tarafından hazırlanan rapora göre, Sertçelik’in yurt dışına kaçtıktan 9 gün sonra hudut kapılarına bilgi verildiği ancak herhangi bir soruşturma başlatılmadığı ve görevi kötüye kullanma durumunun olduğu belirlendi.

Diğer yandan, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının 2 numaralı ismi olarak bilinen Serdar Sertçelik’in yakalanması, Türkiye gündeminde geniş yankı buldu. Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan’ın yakalanması, gizli tanık Serdar Sertçelik’in hükümete komplo iddialarını gündeme taşımasıyla daha da dikkat çekici hale geldi. Sertçelik’in ifade verdiği dava M7 kod adıyla gizli tanık yapılarak dosyaya dahil edilmesi ve yurt dışına kaçması, tartışmalara yol açtı.

Sertçelik’in katıldığı bir YouTube yayınında gizli tanık olduğunu açıklaması ve polisler tarafından ifadesinin yönlendirildiğini iddia etmesi, olayın boyutunu daha da karmaşık hale getirdi. Sertçelik, bazı eski ve mevcut bakanlar ile siyasiler hakkında ifade vermeye zorlandığını öne sürerken, AK Parti ve MHP’ye yönelik bir kumpas iddiası da ortaya attı. Bu gelişmeler, Türkiye siyasetinde ve adalet sisteminde önemli bir yer tutmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın