Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şirketin Üst Lideri Özür Dilemeyle İstifa Etti, Şaşkınlık Yarattı

Şirketin Üst Lideri Özür Dilemeyle İstifa Etti, Şaşkınlık Yarattı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
26 0

T24 Haber Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Patiswiss markası, CEO Elif Aslı Yıldız’ın sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere verdiği yanıtla gündeme gelmiştir. Şirketin yayınladığı basın açıklamasında, yapılan eleştirilerin bilgi yanlışlarına dayandığı ve dozunu aşan eleştirilerin devam ettiği belirtilmiştir. CEO Tunaoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ve tüketiciye verdiği cevaplar eleştirilere yol açmış, bu durum CEO’nun istifasına neden olmuştur.

Patiswiss markasının CEO’su Tunaoğlu, bir müşterinin paylaştığı küflü çikolata içeriği üzerine tepki çeken paylaşımlarda bulunmuş ve dilbilgisi üzerinden eleştirilmiştir. Son olarak özür metni yayınlayarak yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini açıklamıştır. Yeni CEO ise istifa eden Yıldız’ın eşi olmuştur.

Patiswiss’in yayınladığı basın açıklamasında, markanın Türkiye’nin bir değeri olduğu vurgulanmıştır. Markanın Türk insanına sağlıklı ve kaliteli ürünler sunma misyonundan hiçbir zaman uzaklaşmadığı belirtilmiştir. Ayrıca markanın 800’den fazla çalışana istihdam sağladığı ve Türkiye’de bir değer olduğu vurgulanmıştır.

Son birkaç ay içerisinde yapılan hatalara rağmen, Patiswiss markasına yönelik eleştirilerin hız kesmeden devam ettiği belirtilmiştir. Markanın yayınladığı açıklamada, hatanın kabul edilip özür dilenmesinin yanı sıra hatasından dönenlere el uzatmanın da bir erdem olduğu vurgulanmıştır.

Patiswiss markası, Türkiye’nin bir değeri olduğu kadar Türk insanının sahip olduğu değerleri de önemsediği belirtilmiştir. Markanın iş ortaklarına teşekkür edilerek, Türkiye’nin Kurban Bayramı en içten dileklerle kutlanmıştır. Bu süreçte markayı destekleyen tüm iş ortakları ve müşterilere teşekkür edilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın