Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Silahla Korkunç Tehdit: Kurgu Ses Kayıtlarıyla İstedi, Silahla Gösterildi!

Silahla Korkunç Tehdit: Kurgu Ses Kayıtlarıyla İstedi, Silahla Gösterildi!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
9 0

TİP, Hatay’da aday gösterdiği Gökhan Zan’ı geri çekme kararı aldı. Ancak Zan, kendisine kumpas kurulduğunu iddia ederek adaylıktan çekilmeyeceğini belirtti. Zan, rüşvet konuşmalarının ses kaydı olduğu iddiasıyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu ve detayları açıkladı.

TİP tarafından yapılan açıklamada, Hatay İttifakı’nın ortak adayı olarak önerilen Gökhan Zan’ın partinin onaylamayacağı ilişkilere karıştığı iddialarının kendilerine ulaştığı belirtildi. Zan, bu iddiaların kendisine yönelik bir kumpas olduğunu savunarak hukuki sürece başvuracağını iletti. Ancak TİP, herhangi bir şaibe olasılığını göz ardı etmeyeceklerini ve kumpas ve şantaj gibi yöntemlere karşı mesafelerini koruyacaklarını belirtti ve Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekme kararı aldıklarını duyurdu.

Gökhan Zan ise, halkın kaynaklarını sömürerek saltanatlarını sürdürmeye çalışanların adaylığına karşı çıktığını ve tehditlere boyun eğmediğini ifade etti. Tehditlere karşı suç duyurusunda bulunduğunu ve fetöcü yöntemlere başvurulduğunu iddia etti.

Gerçek Gündem’e göre, Zan, savcılığa yaptığı suç duyurusunda kendisinden 5 milyon TL para talep edildiğini, tehdit edildiğini ve şantaja maruz kaldığını belirtti.

Gökhan Zan, suç duyurusunda adını vererek tehdit edildiğini anlattı. Kendisine kumpas kurulduğunu iddia eden Zan, Turgay K. ve Mihal K. isimli kişilerin adaylıktan çekilmesi için baskı yaptığını ve tehditlerde bulunduğunu kaydetti.

Suç duyurusunda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı desteklemesi için tehdit edildiğini de ileri süren Gökhan Zan, tehdit edilerek adaylıktan çekilmesi istendiğini belirtti. Ayrıca, Lütfü Savaş’ın başdanışmanı olan Mehmet Güzel’in de bu sürecin içinde olduğunu iddia etti.

Zan, avukatı aracılığıyla ses kayıtlarıyla ilgili yayın yasağı talep etti ve şüpheli kişiler hakkında yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Ayrıca, el konularak incelenmesi için dijital ve fiziki belgelere el konulmasını talep etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın