Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Çiller’den Çağlar’a sert tepki: “Memur aylıklarıyla ilgili asılsız iddialarınızı kanıtlayın!”

Çiller’den Çağlar’a sert tepki: “Memur aylıklarıyla ilgili asılsız iddialarınızı kanıtlayın!”

admin admin - - 2 dk okuma süresi
6 0

Tansu Çiller: Memur Maaşlarını Ödemem Mümkün Değildi

Eski başbakanlardan Tansu Çiller, “Fırtınalı Bir Yaşamöyküsü” adlı kitapta yer alan ve eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar’ın iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Çiller, 1991 seçimlerinden sonra DYP-SHP Koalisyon Hükümeti’nde Maliye Bakanı değil Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptığını belirtti.

Maaş Ödemeleri Kamu Harcamasıdır

Çiller, yazılı açıklamasında maaş ödemelerinin bir kamu harcaması olduğunu vurgulayarak, bu harcamaların Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nün yetkisi dahilinde olduğunu belirtti. Mevzuat tekniği açısından maaş ödemelerini engellemenin mümkün olmadığını ifade eden Çiller, Hazine Bakanı olarak herkese kapısının açık olduğunu ve duygusallığa yer olmadığını söyledi.

Çiller’in Açıklamaları

Çiller, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Böylesi bir ortamda duygusallığa yer olamayacağı aşikardır. Benimle ilgili olarak gündeme getirilen iddianın, hatıralarını yayınlayan kabine arkadaşımın unutkanlığının eseri olduğunu düşünüyorum.”

Çiller’in memurlara 6 ay maaş ödememe planıyla ilgili detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Tansu Çiller’in açıklamaları, memur maaşlarının ödenmemesi iddialarına yönelik önemli bir açıklık getirdi. Bu konudaki detaylar ve gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın