Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Okul Müdürü Cinayetinde Tutuklanan 17 Yaşındaki Saldırganın İfadesi Şaşırttı – Son Dakika Gelişmeler

Okul Müdürü Cinayetinde Tutuklanan 17 Yaşındaki Saldırganın İfadesi Şaşırttı – Son Dakika Gelişmeler

admin admin - - 3 dk okuma süresi
33 0

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde bulunan özel bir lisede müdürlük yapan 74 yaşındaki İbrahim Oktugan, 17 yaşındaki Iraklı öğrenci Y.K. tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırganın, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldüğü ve tutuklandığı belirtildi. Olay sonrasında savcılığın sevk yazısında yer alan bilgilere göre, Y.K. ile Oktugan arasında yaşanan tartışma sonucunda Y.K.’nin eğitimci Oktugan’a silahla 2 el ateş ettiği ve Oktugan’ın hayatını kaybetmesine neden olduğu ifade edildi.

Oktugan için Eyüpsultan Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine ailesinin yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve diğer yetkililer katıldı. Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren, cenaze töreni öncesi tezkiye konuşması yaparak helallik istedi.

Saldırgan Y.K.’nin ifadesinde, saldırının amacının öldürme olmadığını ve pişmanlık duyduğunu belirttiği öğrenildi. Y.K., yaşanan olaylar ve motivasyonunu anlatırken, olayın nasıl gerçekleştiğine dair detayları paylaştı. Ancak, yaşanan olayların ardından Y.K.’nin pişmanlık duyduğu ve öldürme kastının olmadığı vurgulandı.

İbrahim Oktugan’ın öğrencileri, saldırı sonrasında okula akın etti. Bir öğrenci, saldırının gerçekleştiği sırada okulda bulunduğunu ve yaşananları detaylı bir şekilde anlattı. Öğretmen Kadriye Deveci ise saldırı anını ve Oktugan’ın öğrencileriyle olan ilişkilerini anlattı.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Genel Başkanı Kemal Irmak ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Oktugan’ın öldürülmesini protesto etmek üzere yapılan açıklamalarda bulundular. Sendikaların, eğitimcilere yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla yapacakları etkinliklere dair bilgiler paylaşıldı.

Olayın ardından yapılan açıklamalarda, saldırgan Y.K.’nin daha önce “taksirle yaralama” ve “6136 SKM” suçlarından kaydının olduğu ve “kayıp şahıs” kaydının da bulunduğu belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, saldırganın yakalanmasına dair detayları paylaştı ve soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın