Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Merve Veziroğlu YouTube’da adalet arıyor!

Merve Veziroğlu YouTube’da adalet arıyor!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
7 0

Merve Veziroğlu’nun Dramı: Eşi Tarafından Bıçaklandı

Yüksek mimar ve YouTuber Merve Veziroğlu, geçen ağustosta İstanbul’daki evinde eşi Yunus Yıldırım tarafından 32 kez bıçaklanmış ve ölümden dönmüştü. Bu acı olayın ardından yaşanan gelişmeler ise Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı.

Adalet Çağrısı

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’in aktardığına göre; Yıldırım’ın yargılanacağı davanın ilk duruşması 27 Mart’ta İstanbul Anadolu Adliyesi 21. Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Merve Veziroğlu ise duruşma öncesi adalet çağrısında bulundu.

Planlanmış Bir Cinayet Girişimi

Merve Veziroğlu, olayın planlı bir şekilde gerçekleştiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bana ‘Seni öldüreceğim. Bütün kadınlara ibret olacaksın. Çoktandır seni öldürmenin planını yapıyorum’ dedi. Canavarca hislerle beni bıçakladı. Sistematik olarak psikolojik ve fiziksel şiddet görüyordum. En ağır cezayı alması için herkesi davamıza desteğe bekliyoruz. Cezada indirim yapılmasın ki benim yaşadığım olaya benzer haberler azalsın.”

Yaşanan bu olayın detayları ise kamuoyunda büyük bir infiale yol açtı. Merve Veziroğlu’nun hayatta kalma mücadelesi ise herkesi derinden etkiledi. Olayın ardından sosyal medyada da geniş bir destek dalgası oluştu ve adalet talepleri yükseldi.

İşte Merve Veziroğlu’nun yaşadığı dramın detayları ve son gelişmeler. Davanın ilerleyen süreçlerinde alınacak kararlar ise merakla beklenmekte.

TIKLAYIN – Eşi Tarafından Defalarca Bıçaklanan YouTuber Yoğun Bakıma Alındı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın