Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kürecik Radar Üssü İsrail’e Yapılan Füze Saldırısını Engellemeyi Başardı mı?

Kürecik Radar Üssü İsrail’e Yapılan Füze Saldırısını Engellemeyi Başardı mı?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
27 0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından Yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), İran’ın 15 Nisan’da İsrail’e fırlattığı füzelerin, Malatya Kürecik’teki radar üssü sayesinde erken tespit edilerek durdurulduğu iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Yeniden Gündeme Gelen İddia

DMM’den yapılan açıklamada, daha önce de yalanlanan Kürecik Radar Üssü ile ilgili iddiaların tekrar dolaşıma sokulduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile görüşmesinin ardından, bu iddianın kasıtlı bir şekilde yeniden gündeme getirildiği tespit edildi.

Doğrulanmayan İddialar

Açıklamada, İran’ın 15 Nisan’da fırlattığı füzelerin Kürecik’teki radar üssü sayesinde durdurulduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Radar sisteminden elde edilen bilgilerin sadece NATO müttefikleriyle paylaşıldığı ve bu bilgilerin İsrail gibi NATO müttefik olmayan ülkelerle paylaşılmadığı belirtildi.

Türkiye’nin her zaman Filistinli kardeşlerinin haklı davasının yanında olduğu ve manipülasyon kampanyalarına karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

Kamuoyunun hassasiyetleri üzerinden yapılan manipülasyon kampanyalarına karşı dikkatli olunması gerektiği ve gerçeklerin araştırılarak paylaşılması gerektiği vurgulandı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığı ve bu tür manipülasyonların Türkiye’nin ulusal güvenliğine zarar verebileceği belirtilerek, kamuoyunun doğru bilgiye erişme hakkının korunması gerektiği vurgulandı.

Sonuç olarak, İran’ın İsrail’e fırlattığı füzelerin Malatya Kürecik’teki radar üssü sayesinde durdurulduğu iddiasının doğru olmadığı ve bu tür yalan haberlere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın