Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez Belediye Başkanı Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi

Kepez Belediye Başkanı Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
31 0

Konyaaltı ilçesinde geçen ay meydana gelen teleferik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı ve 174 kişi mahsur kaldı. Kurtarma operasyonu 23 saat sürdü ve kurtarılanlar arasında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de vardı. Kazayla ilgili yapılan soruşturma sonucunda Kocagöz ve 4 kişi tutuklandı.

Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı

Kocagöz’ün tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi ve avukatları savcılığın istediği bilirkişi raporunu bekledi. Rapora 3 Mayıs’ta dosyaya eklendi. Kocagöz’ün avukatları, ANET Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa ettiğini ve kazada hukuki sorumluluğunun olmadığını belirterek tutukluluğa itiraz etti.

Bilirkişi Raporuna Göre Kazanın Nedeni

Bilirkişi raporunda, olay günü teleferik otomasyon sisteminde birçok hata oluşmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığı ve sistemin çalıştırıldığı belirtildi. Yolcuların uyarısıyla sistemin durdurulduğu ancak gerekli kontroller yapılmadan tekrar çalıştırılmasının kazaya neden olduğu ifade edildi. Rapor, Mesut Kocagöz’ün kazanın olduğu tarihte genel müdür ya da işveren olmaması sebebiyle sorumluluğunun savcılığın takdirine bırakılması gerektiğini belirtti.

Olayı yakından takip edenler, kazayla ilgili detaylar ve yaşanan gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için haber sitelerini ve güncel haber kaynaklarını takip edebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın