Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kamyon, Tanker ve Çekiciler Pazar Günü Yollarda Olmayacak!

Kamyon, Tanker ve Çekiciler Pazar Günü Yollarda Olmayacak!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
37 0

İstanbul ve Ankara’da Trafik Yoğunluğunu Azaltmak İçin Önlemler Alınıyor

İstanbul ve Ankara’da Trafik Yoğunluğuna Dikkat!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin son günü olan 15 Nisan Pazartesi günü, İstanbul ve Ankara’da trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların seyirlerine izin verilmeyeceğini duyurdu. Bu kararın, bakanlık tarafından yayımlanan “trafik tedbirlerine ilişkin genelge” kapsamında alındığı belirtildi.

Kısıtlama Nerede Geçerli Olacak?

Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların belirli noktalarda seyirlerine izin verilmeyeceğini açıkladı. İstanbul istikametine D­-100 karayolu ve O­3 otoyolundan başlayarak, Ankara istikametine kadar birçok noktada geçişe izin verilmeyeceği belirtildi. Özellikle Kırklareli, Tekirdağ, Amasya, Bursa, Afyonkarahisar ve diğer bazı illerden gelen araçların belirtilen tarihler arasında bu yollara giriş yapmaları engellenecek.

Şoförlere Önemli Uyarı

Bakan Yerlikaya, bu tür araçları kullanan şoförlerin belirtilen tarihlere uymalarının büyük önem taşıdığını vurguladı. Özellikle İstanbul ve Ankara istikametine seyahat edecek olan sürücülerin, trafik yoğunluğunu azaltmak adına kısıtlamalara uymaları gerektiğini belirtti.

Bu önlemlerin, trafik akışını düzenlemek ve bayram tatili dönüşünde oluşabilecek yoğunlukları önlemek amacıyla alındığı belirtildi. Bu nedenle sürücülerin, belirtilen tarihlerde bu kısıtlamalara uymaları ve alternatif güzergahları tercih etmeleri önerildi.

Trafik güvenliği ve akışının sağlanması adına alınan bu tedbirlerin, sürücülerin ve diğer yol kullanıcılarının güvenliği için önem taşıdığı belirtiliyor. Trafik kurallarına uymak ve bakanlık tarafından belirlenen kısıtlamalara uymak, herkesin sorumluluğunda olan bir konu olarak dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın