Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kaçak elektrik testi için köpeği deneyim ettiler!

Kaçak elektrik testi için köpeği deneyim ettiler!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
32 0

İstanbul Büyükçekmece’de Elektrik Kaçağı İddiası

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde yaşanan olayda, bir genç olan A.S.’nin (16) aydınlatma direğinde elektrik kaçağı olduğunu iddia ettiği noktaya köpeği fırlattığı ortaya çıktı. Olay, Ulus Mahallesi Çiğdem Caddesi üzerinde meydana geldi ve arkadaşı tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Elektrik Kaçağı Test Edilmek İçin Köpeği Kullandı

Olayın detaylarına göre, genç A.S. eline aldığı bir köpeği aydınlatma direğindeki elektrik kaçağı olduğunu düşündüğü yere fırlattı. Köpek, düştüğü anda hemen kaçarak uzaklaştı. Olayın ardından BEDAŞ ekipleri ihbar üzerine bölgeye gelerek inceleme başlattı.

A.S.’nin arkadaşı Rıza K. ise yaşananları şu şekilde anlattı: “Sokakta dolaşırken elektrik çarpan köpeği görüyorlar. Arkadaşım köpeği alıp, test etmek için yaklaştırıyor. Köpek elektrik çarpınca canı yanıyor ve hemen BEDAŞ’ı arıyorlar. Biz hayvanları seviyoruz ve onlara zarar gelmemesi için elimizden geleni yapıyoruz.”

Video:

Hayvanlara Eziyet Edilmemesi İçin Çağrı

Olayın ardından sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu durum, hayvanseverlerin tepkisini çekti. Hayvanlara eziyet edilmemesi ve onlara daha iyi bir yaşam sunulması gerektiği vurgulandı. Bu tür durumların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği belirtildi.

Hayvanların da birer canlı olduğu ve hak ettikleri saygıyı görmeleri gerektiği üzerinde duruldu. Bu olayın diğerlerine örnek olmaması ve hayvanlara karşı duyarlılık gösterilmesi gerektiği vurgulandı.

İstanbul Büyükçekmece’de yaşanan bu olay, hayvanseverlerin dikkatini çekerken, köpeğin sağlık durumu hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Hayvanların korunması ve onlara zarar gelmemesi için toplumun duyarlı olması ve bu tür durumların önlenmesi için gerekli adımların atılması gerektiği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın