Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İzmir’de facia! Patlamada hayatını kaybedenlerin yetki belgesi yokmuş

İzmir’de facia! Patlamada hayatını kaybedenlerin yetki belgesi yokmuş

admin admin - - 2 dk okuma süresi
35 0

İzmir’de 5 Kişinin Hayatını Kaybettiği Patlama Soruşturmasında Yeni Gelişmeler

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir lokantada meydana gelen patlamada 5 kişi yaşamını yitirirken, 63 kişi de yaralandı. Soruşturma kapsamında yapılan incelemeler sonucunda patlamaya neden olan tüpü değiştiren kişinin yetki belgesinin olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca iş yerinin ruhsat başvurusunun hala inceleme aşamasında olduğu belirtildi.

Patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirlenen tutuklu M.K’nin tüp değiştirme konusunda yetki belgesinin olmadığı tespit edildi. Lokantayı işleten G.K’nin ise oğluyla birlikte işletmeye başladığı ve daha sonra tek başına işletmeye devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Geçtiğimiz mayıs ayında iş yerine “ruhsatsız olduğu” yönünde şikayet geldiği ve işletmenin ruhsat başvurusunun belediye tarafından değerlendirme aşamasında olduğu bilgisi paylaşıldı. Ayrıca lokantada yaşanan patlamadan önce tüpü değiştiren M.K’nin ifadesinde yıllardır bu işi yaptığını ve gaz kaçağını kontrol ettiğini belirttiği kaydedildi.

Patlamanın ardından yapılan değerlendirmelerde, lokantanın tüp takıldıktan sonra 12 saat daha müşterilere hizmet verdiği, tüpten sızan gazın iş yerine dolduğu ve patlamanın bu nedenle meydana geldiği belirtildi. Olaya ilişkin hazırlanacak bilirkişi raporunda gaz alarm sistemi, tüpün kapalı alanda bulunup bulunmadığı, havalandırmanın yeterliliği gibi konular detaylı bir şekilde incelenecek.

Patlamanın etkisiyle iş yeri kepenginin de lokanta önünden geçen insanların üzerine savrulduğu vurgulanırken, tutuklanan şüphelilerin herhangi bir suç kaydının olmadığı bilgisi paylaşıldı. İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde bulunan iş yerinde meydana gelen patlama sonrasında 5 kişi hayatını kaybederken, 63 kişi de yaralanmıştı.

Soruşturma kapsamında iş yeri sahibi G.K. ile patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirlenen M.K. tutuklanmıştı. Patlamanın detayları ve soruşturmanın gelişmeleri yakından takip edilmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın