Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İmar Planı Değişikliğinde Akrabalık İlişkisi Skandalı!

İmar Planı Değişikliğinde Akrabalık İlişkisi Skandalı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
37 0

Ordu AKP İl Başkanı Selman Altaş’ın Kuzenine Ait Arsaya Mesken Statüsü

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde bulunan turistik tesis alanı olarak kaydedilen arsa, AKP’li Fatsa Belediyesi tarafından mesken statüsüne dönüştürüldü. Bu karar, 10 dönümlük arazinin mesken yapısına kavuşması anlamına geliyor.

Fatsa Belediyesi Meclisi’nde Alınan Karar

Fatsa Belediyesi Meclisi’nde Dolunay Mahallesi’nde bulunan ve Ordu İl Başkanı Selman Altaş’ın kuzenine ait olan turizm alanının meskene çevrilmesi için komisyon toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında, plan değişikliği 4 AKP’li komisyon üyesi tarafından meclise taşındı ve teklif kabul edildi. Ancak CHP ve İYİ Parti Meclis Üyeleri karara ret oyu verdi.

MHP’nin ise teklife çekimser kaldığı bu süreçte, AKP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olmasıyla kararın onaylandığı belirtildi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na resmi yazı gönderilerek kararın onaylanması talep edildi.

Ordu AKP İl Başkanı ve Fatsa Belediye Başkanı Arasındaki İlişki

Kararın alınmasında, Ordu AKP İl Başkanı Selman Altaş ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar arasındaki yakın ilişkinin etkili olduğu iddia edildi. Selman Altaş’ın kuzenine ait arsaya mesken statüsü kazandırılması, bu ilişkinin bir sonucu olarak yorumlandı.

Selman Altaş’ın kuzeninin, yaklaşık 20 yıl önce turistik tesis alanı ilan edilen arsada villa projesi yapmayı planladığı öğrenildi. Bu durum, kararın alınmasında kişisel çıkarların etkili olabileceği iddialarını güçlendirdi.

Öte yandan, kararın alınmasına karşı çıkan CHP ve İYİ Parti Meclis Üyeleri, turistik tesis alanının meskene dönüştürülmesinin doğru olmadığını savundu. Ancak AKP’li meclis üyelerinin çoğunluğuyla kararın onaylanması, muhalefet partileri tarafından eleştirildi.

Söz konusu arsanın mesken yapısına kavuşturulmasıyla ilgili süreç, Ordu kamuoyunda da geniş yankı uyandırdı. Gelişmeler, yakından takip edilmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın