Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Fidan’dan Moskova’ya taziye mesajı: Terör saldırısını kınıyoruz!

Fidan’dan Moskova’ya taziye mesajı: Terör saldırısını kınıyoruz!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
22 0

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Moskova’da gerçekleşen silahlı saldırının ardından Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Fidan, saldırıyı kınadığını belirterek, Rusya halkına ve hükümetine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkının başsağlığı dileklerini iletti.

Moskova’nın merkezinde bulunan bir konser salonunda meydana gelen silahlı saldırı, Tass haber ajansı tarafından duyuruldu. Saldırının yaşandığı Crocus Belediye binasında patlama sesleri duyuldu. RIA Novosti haber ajansı ise, kamuflaj giymiş en az 3 kişinin silahla ateş açtığını belirtti.

Rus basınında yer alan haberlere göre, saldırı sonucunda 40 kişi hayatını kaybetti ve 100’den fazla kişi de yaralandı. Olayın ardından bölgeye çevik kuvvet polisleri sevk edilirken, insanların tahliye edildiği bildirildi.

Konser salonunda hala mahsur kalanların olduğu bilgisi gelirken, Moskova Belediye Başkanı ilk açıklamasını yaptı. Büyük bir trajedi yaşandığını ifade eden belediye başkanı, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti.

Başsağlığı Mesajı

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre, Dışişleri Bakanı Fidan, saldırının ardından Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü. Fidan, Moskova’daki saldırıyı kınayarak, Rusya halkına ve hükümetine Erdoğan ve Türk halkının başsağlığı dileklerini iletti.

Saldırı sonrası Türk hükümeti ve Rusya arasındaki ilişkilerde bir gerilim yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu oldu. Ancak her iki ülkenin yetkilileri de saldırıyı kınayarak, terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirtti.

Sonuç olarak, Moskova’da gerçekleşen silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Terörün her türlüsüne karşı birlik olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Hayatın kıymetini bilmeli, barış ve güvenlik için çaba harcamalıyız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın