Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. FETÖ’nün Kılığı Değişse de Uyumadığı Anlaşıldı: Kökü Kazınıyor!

FETÖ’nün Kılığı Değişse de Uyumadığı Anlaşıldı: Kökü Kazınıyor!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
19 0

Ali Yerlikaya: FETÖ Operasyonları Devam Ediyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ operasyonlarının hala devam etmesinin sebebini, “Su uyur FETÖ uyumaz, kılıktan kılığa giren bu ihanet yapılanmasının kökünü kazıyoruz” diyerek açıkladı. Yerlikaya, Sözcü’den İpek Özbey’e yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden bu yana birbiri ardına gerçekleştirilen operasyonlar doğrultusunda organize suç örgütleriyle ilgili son verileri paylaştı.

Organize Suç Örgütleriyle Mücadele

Yerlikaya, organize suç örgütleriyle ilgili son verileri paylaşarak, toplamda 1.088 operasyon, 7.228 gözaltı, 2.606 tutuklu, 1.527 adli kontrol ve 401 Organize Suç Örgütü (çetesi) çökertildiğini belirtti. Bu örgütlerin 15’inin uluslararası, 33’ünün ulusal, 65’inin bölgesel ve 288’inin yerel suç örgütleri olduğunu vurgulayan Yerlikaya, halkın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere asla göz açtırmayacaklarını ifade etti.

FETÖ ve Uyuşturucuyla Mücadele

Göreve geldiği dönemde FETÖ’ye yönelik 4.130 operasyon gerçekleştirdiklerini, 6 bin 260 şüphelinin gözaltına alındığını, bin 312’sinin tutuklandığını ve bin 290’ının hakkında adli kontrol kararı verildiğini belirten Yerlikaya, Türkiye’deki uyuşturucu sorununa da değindi. Uyuşturucuyla mücadelede temel yaklaşımlarının Türkiye’nin uyuşturucu için ulaşılmaz ve yasaklı bölge olmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Yerlikaya, uyuşturucu satıcılarını teröristlerle eş değer gördüklerini belirtti.

Yerlikaya, uyuşturucuyla mücadele kapsamında TCK-188 (imalat ve satış) kapsamında 30.029 operasyon düzenlendiğini, TCK-190 (kullanımla ilgili) kapsamında ise olay sayısının 180.034 olduğunu açıkladı. Bu operasyonlar sonucunda 256.358 şahsın gözaltına alındığını, 23.607’sinin tutuklandığını ve 10.017’sinin hakkında adli kontrol kararı verildiğini belirten Yerlikaya, uyuşturucuyla mücadelede önemli projelerin hayata geçirildiğini ve NARVAS projesinin uyuşturucuyla mücadelede önemli bir rol oynadığını söyledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği içinde çalışarak organize suç örgütleriyle mücadelede kararlı olduklarını ve ülkeyi bu tür örgütlerden temizlemeye devam edeceklerini vurguladı. Ülkemizin güvenliği ve halkın huzuru için organize suç örgütleriyle, çetelerle ve uyuşturucu satıcılarıyla mücadelelerinin kararlılıkla sürdüğünü belirten Yerlikaya, toplumun desteğiyle bu mücadelenin başarılı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

Yerlikaya, Türkiye’nin huzur ve güvenliğini sağlamak adına yaptıkları çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ve suç örgütlerine, çetelere ve uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacaklarını net bir şekilde belirtti. Adaletin tecelli edeceği ve suçluların adalet önünde hesap vereceği bir Türkiye için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Yerlikaya, toplumun desteğiyle bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracaklarına inandığını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın