Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Erdoğan’dan bayram sevinci: Türkiye’ye müjdeli haber!

Erdoğan’dan bayram sevinci: Türkiye’ye müjdeli haber!

admin admin - - 4 dk okuma süresi
35 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nın kutlu olsun mesajını video yoluyla iletti. İslam aleminin bayramını tebrik eden Erdoğan, “Bir Ramazan ayını daha geride bırakarak hep birlikte bayrama ulaştık. Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barış, huzur ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Rabbime sevdiklerimizle birlikte sağlık ve afiyet içinde bayrama eriştirdiği için şükrediyorum” dedi.

“Gazze’deki zulme son verilene kadar desteğimizi sürdüreceğiz” diyerek İsrail’in Gazze’deki zulmüne dikkat çeken Erdoğan, “Ramazan ayını Gazze’nin ve diğer coğrafyaların acıları ve zulümleriyle buruk karşılıyoruz. Gazze, 7 Ekim’den beri sadece bizim değil, tüm insanlığın kalbinde ve vicdanında kanayan bir yara haline geldi. İsrail’in saldırıları sonucunda 33 bin Filistinli şehit oldu, 75 binden fazla kardeşimiz yaralandı. Türkiye olarak bölgeye 45 bin tondan fazla yardım malzemesi göndererek Filistin halkının yanında olduğumuzu gösterdik. Gazze’de akan kan durana ve Filistinli kardeşlerimiz özgür Filistin devletine kavuşana kadar desteğimizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yapılan konutların teslim sürecine değinen Erdoğan, “Dış politikadaki adımlarımızı atmaya devam ederken, deprem bölgesini asla ihmal etmiyoruz. Şimdiye kadar 80 bine yakın afet konutunu ve köy evini tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. Yıl sonuna kadar 200 bine ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca riskli yapı stokunu azaltmak için çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele konusunda da sözlerine değinen Erdoğan, “PKK’dan FETÖ’ye ve DEAŞ’a kadar terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Terörle mücadele stratejimizi kararlılıkla uyguluyoruz” dedi.

Ekonomi cephesinde hayat pahalılığı ve enflasyonla mücadelenin devam edeceğini belirten Erdoğan, “Uyguladığımız ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren daha net göreceğiz. 31 Mart seçimlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıyla birlikte 4 yıllık seçimsiz dönemi hedeflerimize ulaşmak için kullanacağız. Türkiye’nin ortak vatanımız olduğunu unutmadan, hep birlikte üretecek ve çalışacağız. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirene kadar durmak yok. Trafik kurallarına uyalım, bayramı sevdiklerimizle huzur içinde geçirelim” mesajını verdi.

Erdoğan’ın Ramazan Bayramı mesajında, barış, huzur ve esenlik dilekleri ön plana çıktı. Türkiye’nin iç ve dış politikadaki kararlı duruşu vurgulanırken, depremzedelere verilen destek ve terörle mücadeledeki kararlılık da öne çıktı. Erdoğan’ın ekonomiye yönelik umutlu sözleri ise vatandaşlara umut verdi. Ramazan Bayramı’nın manevi iklimi içerisinde, Türkiye’nin geleceğe umutla baktığı mesajı verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın