Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. “El freniyle cinayet işledi!” – Otomobil katilinin durakta fazla bekleme kararı

“El freniyle cinayet işledi!” – Otomobil katilinin durakta fazla bekleme kararı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
33 0

Yüreğir’de Otobüs Şoförü Cinayeti: Detaylar ve Karar

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yaşanan trajik olayda, Sinanpaşa Mahallesi’nde meydana gelen kavgada otobüs şoförü Mehmet Tayfun Kalan hayatını kaybetti. Olay, 9 Haziran 2023 tarihinde Hacı Sabancı Bulvarı’nda meydana geldi. Mehmet Tayfun Kalan ile Musa Timoçin arasında çıkan tartışma sonucunda yaşanan kavgada Kalan göğsünden, Timoçin ise karnından yaralandı. Ne yazık ki, 2 çocuk babası Mehmet Tayfun Kalan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tutuklanan Sanıklar ve Mahkeme Kararı

Olayın ardından tedavisi tamamlanan Musa Timoçin ile A.K. tutuklandı. İki sanık hakkında ‘Kasten öldürme’ suçundan Adana 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Karar duruşmasına tutuklu sanıklar ile Mehmet Tayfun Kalan’ın eşi Dilek Kalan, kardeşleri Hakan ve Kenan Kalan ile tarafların avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, sanıklardan Musa Timoçin’i ‘Kasten öldürme’ suçundan önce müebbet hapse mahkum etti. Ancak daha sonra, eylemin haksız tahrik altında gerçekleştiği gerekçesiyle cezasını 25 yıla indirdi. A.K. ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Heyet, sanıkların tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.

Olayın Detayları ve İfadeler

Musa Timoçin, olay günü kullandığı dolmuşla son seferini yaparken yaşanan olayları şöyle anlattı: “Kabaklıtepe’de petrolün oraya vardım, yolcu alırken Oğuzhan’ın kullandığını düşündüğüm otobüs benim aracımın aynasını sıfırlayarak birden durduğum yerin önüne geçti. Burada tartışma olmadı. Daha sonra PTT kavşağına geldim, orada bir süre bekleme yaptım. Son seferim olduğu için 300-500 metre ileride kardeşim de işten çıkmıştı. ‘Birlikte eve gideriz’ diye onu araca alıp yoluma devam ettim. Tren hattının oradan geçmek isterken saatli olduğumdan dolayı onu önümde görüp geçmek durumunda kaldım. Otobüste Oğuzhan’ın olduğunu düşünüyordum fakat tanımadığım maktul aracı sürüyormuş. Burada kendisiyle saat konusunda tartıştık.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın