Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Çanakkale Boğazı’nda Tanker Arızası Yol Açtı: Trafiğe Tek Şerit Açıldı!

Çanakkale Boğazı’nda Tanker Arızası Yol Açtı: Trafiğe Tek Şerit Açıldı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
28 0

Malta’dan Kocaeli’ye Giden Akaryakıt Tankeri Arızalandı

Malta’dan Kocaeli’ye gitmekte olan 247 metre uzunluğundaki Panama bayraklı “Paros” isimli akaryakıt tankeri, Çanakkale Boğazı’ndan geçerken Gelibolu açıklarında makinelerinde arıza meydana geldi. Gemi kaptanı durumu hemen Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü’ne (VTS) bildirdi.

Römorkörler Arıza İçin Yönlendirildi

Çanakkale Boğazı’nda meydana gelen arıza sonrasında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne (KEGM) ait “Kurtarma-4” ve “Kurtarma 16” römorkörleri, arıza yapan tankere müdahale etmek üzere yönlendirildi. Aynı zamanda, boğazdan geçecek diğer gemilerin kaptanları da telsiz anonsuyla durumdan haberdar edildi.

Geçici Olarak Kapatılan Boğaz Yeniden Açıldı

Arıza sebebiyle kuzeyden güneye tek yönlü olarak geçici süreyle kapatılan Çanakkale Boğazı, müdahalenin ardından tekrar çift yönlü olarak trafiğe açıldı. Bu sayede boğazda yaşanan geçici trafiğe kapanma durumu sona erdi.

Çanakkale Boğazı’nda yaşanan bu olay, deniz trafiğinde oluşabilecek arızaların hızlı bir şekilde çözülmesi ve güvenliğin sağlanması adına alınan önlemlerin bir örneğini oluşturdu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlar, benzer durumlarda da hızlı bir şekilde müdahale ederek deniz trafiğinin aksamadan devam etmesini sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın