Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bugün Resmi Gazete’de Yayımlanan Kararlar Şaşırttı!

Bugün Resmi Gazete’de Yayımlanan Kararlar Şaşırttı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
33 0

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik, genelge ve tebliğler hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Bu yayımlanan belgeler arasında atama kararları, yönetmelikler ve tebliğler yer almaktadır.

Yürütme ve İdare Bölümü

Atama Kararları

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında kararlar alınmıştır. Karar numaraları 2024/178 ve 2024/179 olarak belirlenmiştir.

Yönetmelikler

Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile Elektrik Piyasası Ölçüm Sistemleri Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik yayımlanmıştır.

Tebliğler

İşkolu Tespit Kararları ve Ulusal Meslek Standartlarına dair tebliğler hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. İşkolu Tespit Kararları numaraları 2024/19 ile 2024/51 arasında değişmektedir.

Yargı Bölümü

Anayasa Mahkemesi Kararları

Anayasa Mahkemesi tarafından alınan kararlar detaylı bir şekilde açıklanmıştır. 31/1/2024 tarihli ve 2019/27554 başvuru numaralı karardan, 17/4/2024 tarihli ve 2020/11939 başvuru numaralı karara kadar birçok karar yer almaktadır.

İlan Bölümü

İlan bölümünde artırma, eksiltme ve ihale ilanları ile çeşitli ilanlar hakkında bilgi verilmektedir. T.C. Merkez Bankası tarafından belirlenen döviz kurları ve devlet iç borçlanma senetlerinin günlük değerleri de ilanlar arasında yer almaktadır.

Bu düzenlemeler ve kararlar hakkında detaylı bilgi almak için Resmi Gazete’nin ilgili sayısına başvurabilirsiniz. Yayımlanan belgeler kamuoyunu bilgilendirmek ve güncel gelişmeleri paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca, ilgili kurum ve kuruluşlara başvurarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın