Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bahçeli, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftasında: “Hepsini Yaka Paça İçeri Tıkmak Gerek!”

Bahçeli, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftasında: “Hepsini Yaka Paça İçeri Tıkmak Gerek!”

admin admin - - 2 dk okuma süresi
29 0

Yıldıray Oğur’dan Bahçeli’nin Açıklamalarına Yorum

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin son grup toplantısında yaptığı önemli açıklamalara dikkat çekti. Bahçeli’nin “17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin” sözlerine atıfta bulunan Oğur, liderin önceki dönemde 17-25 Aralık tarihlerini özel bir anma haftası ilan ettiğini ancak şimdi durumun farklı olduğunu belirtti.

Oğur, Bahçeli’nin bu kez “açığa almalarla geçiştirilemez, hepsini yaka paça içeri tıkmak gerek” dediğini vurgulayarak, AKP’nin sessizliğine de dikkat çekti. Bahçeli’nin yeni “17-25 Aralık darbe girişimi” iddialarına karşı çıkmasının ardından neler olacağını merak ettiğini belirten Oğur, Cumhurbaşkanı’nın bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceğini sorguladı.

Bahçeli’nin Açıklamalarının Arkasındaki Gerçek

Oğur, Bahçeli’nin Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla ilgili açıklamalarına da değindi. Bahçeli’nin bir komplo olduğunu iddia ettiği bu soruşturmanın, 17-25 darbe girişiminin tekrarını planlayan kişiler tarafından düzenlendiğine inandığını belirtti. Oğur, Bahçeli’nin bu konudaki sert ve kararlı tutumunun altında yatan gerçekleri araştırmaya devam ediyor.

Bahçeli’nin liderliğindeki MHP’nin bu konularda nasıl bir pozisyon alacağı ve AKP ile ilişkilerinin bundan nasıl etkileneceği ise merak konusu olmaya devam ediyor. Oğur, Bahçeli’nin açıklamalarının Türk siyasetinde yaratacağı dalgaları ve gelecekteki gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yazının tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın