Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Baba, 32 Yıldır Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmiyor: “Ömrüm Yettiğince Devam Edeceğim”

Baba, 32 Yıldır Kaybolan Kızını Aramaktan Vazgeçmiyor: “Ömrüm Yettiğince Devam Edeceğim”

admin admin - - 3 dk okuma süresi
23 0

Kazım Ateş’in 32 Yıl Önce Kaybolan Kızı Bahar Hala Aranıyor

Kazım Ateş, 1992 yılında Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Yeşilsu köyünde çalışmaya gittiğinde annesiyle kalan kızı Bahar Ateş’in evlerinin yakınında bulunan Van Gölü’ne bağlı Amik Plajı’nda kaybolduğunu belirtiyor. 58 yaşındaki baba, sosyal medyada 32 yıl önce kaybolan kızının fotoğraflarını paylaşarak insanlardan yardım istiyor.

Kızının kaybolmasının ardından defalarca kez yetkili kurumlara başvuran Kazım Ateş, şu anda 11 senedir Antalya’da yaşadığını ve kızını hatırlattığı için Van’a gitmediğini ifade ediyor. 1988 doğumlu Bahar Ateş’i aramaya devam eden baba, her yerde kızını bulmak için çabalıyor.

“Ömrüm Yettiği Kadar Onu Aramaya Devam Edeceğim”

Kazım Ateş, 32 yıldır kızını aradığını dile getiriyor. Van’dan Antalya’ya 2013 yılında geldiğini belirten baba, o dönemde kızının kaybolduğunu ve hala bulamadığını söylüyor. Olayın üzerinden geçen uzun yıllara rağmen hala umudunu kaybetmeyen Kazım Ateş, “Nerede sokakta bir çocuk görsem, nerede bir bayan görsem hemen dikkatlice bakıyorum benim çocuklarıma benziyor mu diye. Ondan dolayı bulamadım çocuğu, halen daha arıyorum.” diyor. Her yere başvurduğunu ve hiçbir yerden geri dönüş alamadığını belirten baba, kızının yaşadığına inandığını ve onu bulana kadar aramaya devam edeceğini vurguluyor.

“1 Sene Önce Kaybolacağı İçime Doğmuştu”

Kazım Ateş, kızının kaybolacağını hissettiğini ve bir sene önce içine doğan bu hissin gerçeğe dönüştüğünü söylüyor. Van Gölü’nü gezmeye gelenlerin bulunduğu bir dönemde kızının kaybolduğunu anlatan baba, o gün bugündür kızını aradığını ifade ediyor. Umudunu hiçbir zaman kaybetmeyen Kazım Ateş, “Şu anda Antalya’dayım. Annesi de Van’da, şeker hastası oldu bu yüzden. Kız kaybolduğu için üzüntüden şeker hastası oldu. Belki de fazla yaşamaz. 10 gün önce Van’dan geri döndüm. Ben yine gideceğim buradan. Aynı bu saat gibi hatırlıyorum. Çocuğu hatırlıyorum gözüme geliyor. Benim çarem o. Başka da bir çarem yok benim. Halen umutluyum, Allah’tan umut kesilmez. İnşallah bir gün bulunur.” diyerek duygularını dile getiriyor.

Kazım Ateş’in 32 yıl önce kaybolan kızı Bahar hala aranmaya devam ediyor. Baba, umudunu yitirmeyerek kızını bulmaya çalışmaya devam ediyor. Uzun yıllar geçmesine rağmen hala aranan Bahar’ın bulunması için destek bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın